Strona: ERASMUS + nowe kierunki współpracy- Staff training week zakończony / Dział Współpracy Międzynarodowej

ERASMUS + nowe kierunki współpracy- Staff training week zakończony

2017-10-06

W dniach 2-6 X 2017 r. gościliśmy w Politechnice Rzeszowskiej pracowników uczelni partnerskich, przybyłych do nas w ramach programu Erasmus+ KA 107 realizowanego we współpracy z uczelniami z krajów spoza Unii Europejskiej.

Zgodnie z nową umową zawartą z Narodową Agencją w 2017 roku rozpoczęliśmy współpracę z :  National Aviation University, Ukraina; National Transport University, Uraina; Taraz State University, Kazachstan i Andijan Machine-Building Institute, Uzbekistan.

Podczas szkolenia uczestnicy z uczelni partnerskich zapoznali się z podstawowymi zasadami realizacji Projektu.

Plan szkolenia obejmował również przedstawienie Uczelni przyjmującej, jej oferty edukacyjnej oraz potencjału badawczego.

Nasi goście zapoznali się z infrastrukturą m.in. Ośrodka Kształcenia  Lotniczego w Jasionce, gdzie kształceni są przyszli piloci lotnictwa cywilnego. Odbyli szereg spotkań z władzami Politechniki Rzeszowskiej  pracownikami naukowymi.

O możliwościach nawiązania bliższej współpracy rozmawiali m.in. z prorektorem ds. współpracy międzynarodowej,

prof. dr hab. Grzegorzem Ostaszem, a także dziekanem Wydziału Zarządzania,  prof. dr. hab. inż. Stanisławem Gędkiem. Nasi goście zwiedzili także laboratoria Wydziału Zarządzania oraz laboratoria Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Czekamy na studentów z uczelni partnerskich oraz zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w Projekcie pracowników naukowo-dydaktycznych.