Strona: Wizyta profesorów z Federal University of Ouro Preto / Dział Współpracy Międzynarodowej

Wizyta profesorów z Federal University of Ouro Preto

2017-03-20
, red.  Edyta Ptaszek

Od 20 do 24 marca 2017 r. kolejna grupa pracowników naukowych z Brazylii przebywała z wizytą  na naszej uczelni. Wizyta odbyła się w ramach programu Erasmus+ z krajami partnerskimi (projekt: 2016-1-PL01-KA107-023712). Profesorowie Katiane de Oliveria Pinto Nogueira i Orlando David Henrique dos Santos spotkali się prorektorem ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Grzegorzem Ostaszem oraz pracownikami Działu Współpracy Międzynarodowej. 21 marca na Wydziale Chemicznym odbyło się seminarium naukowe „Primary neuronal cell culture for studies of oxidative stress treatment”, które prowadziła profesor Katiane de Oliveria Pinto Nogueira, a 22 marca – seminarium profesora Orlanda Davida Henrique dos Santosa „Application of nanotechnology on pharmaceutical and biotechnology formulations”. Naukowcy goszczący na Politechnice Rzeszowskiej uczestniczyli w konsultacjach na Wydziale Chemicznym i odwiedzili Centrum Biotechnologiczne PRz w Albigowej.