Studia w Chinach czekają na studentów Politechniki Rzeszowskiej

20-11-2019 r.
, red. K. Kadaj-Kuca, fot. B. Motyka, A. Surowiec

Do 4 grudnia na Politechnice Rzeszowskiej trwa nabór chętnych na studia w Huazhong University of Science and Technology w chińskim Wuhan. Kandydaci muszą być co najmniej na drugim roku studiów I stopnia, mieć wysoką średnią i bardzo dobrze znać język angielski.

Nabór dotyczy chętnych na studia w semestrze letnim w roku akademickim 2019/2020. 20 listopada w Politechnice Rzeszowskiej odbyło się spotkanie informacyjne, zorganizowane przez Dział Współpracy Międzynarodowej uczelni, podczas którego studenci dowiedzieli się kto i na jakich warunkach może wyjechać do Chin.

Dużo mówiono o chińskiej uczelni. Huazhong University of Science and Technology w Wuhan jest w pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni w Chinach. Studiuje tam ponad 56 tysięcy osób, w tym prawie 3 tysiące obcokrajowców.

Uczelnia ma studentów z całego świata, z obu Ameryk, Azji, Afryki, całej Europy, a nawet Australii. Wuhan to miasto liczące ponad 10 mln mieszkańców – mówił prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej.  - Pobyt w Chinach, w państwie, które coraz bardziej się liczy, przynosi same korzyści. Trzeba się tylko odważyć – mówił prorektor Ostasz. Jak dodawał studia w Chinach, na prestiżowej uczelni, to świetny atut w czasie rozmów kwalifikacyjnych przy poszukiwaniu pracy

Dr Beata Zatwarnicka-Madura z Katedry Marketingu Wydziału Zarządzania PRz tłumaczyła, że studia w Chinach to przede wszystkim przygoda życia i niepowtarzalna możliwość,  by rozwinąć swoją karierę zawodową. - Taki wyjazd daje Państwu dużo nowych umiejętności, które w późniejszym życiu przekładają się na pieniądze – mówiła studentom dr Zatwarnicka-Madura.

Szczegóły związane z wyjazdem i systemem zaliczeń w chińskiej uczelni omówiła Edyta Ptaszek, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PRz.

Studenci Politechniki Rzeszowskiej, którzy chcą studiować w Wuhan, powinni być co najmniej na II roku studiów I stopnia. Wymagana jest również zgoda dziekana, wysoka średnia i bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Decydując się na studia w Chinach, studenci są zwolnieni z opłat za studia w HUST, mają również zapewniony akademik (pokój dwuosobowy). Sami muszą pokryć koszty związane z przejazdem i utrzymaniem oraz ubezpieczenie.

Do tej pory z możliwości wyjazdu do Chin skorzystało już 145 studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Powrót do listy aktualności