Wyjedź na semestr letni 2019/2020 do Chin

07-11-2019 r.
, red. Katarzyna Kadaj-Kuca

Zapraszamy studentów Politechniki Rzeszowskiej do skorzystania z możliwości odbycia jednosemestralnych studiów w Chinach w renomowanej Uczelni HUAZHONG UNIVERSITY OF SCIENCE AND TECHNOLOGY (HUST)
w mieście WUHAN.

Do tej pory z możliwości wyjazdu skorzystało 145 studentów naszej uczelni.

Spotkanie informacyjno - rekrutacyjne odbędzie się 20 listopada 2019 r, w sali P-24, o godzinie 11:30.

W spotkaniu wezmą udział studenci PRz, którzy mają za sobą semestr studiów w HUST, prof. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej, Edyta Ptaszek, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej, Qinghua Zhang-Zyradzka, lektor języka chińskiego.

Rekrutacja na wyjazd w semestrze letnim 2019/2020 (luty - lipiec) potrwa do 4 grudnia 2019 r.

Dla osób planujących wyjazd do Chin przygotowano bezpłatny kurs języka chińskiego (8 spotkań po 2 godziny
z lektorem, rodowitą Chinką). Kurs rozpocznie się 25 listopada 2019 roku od godziny 18.00 do 19.30.

Wnioski o wyjazd należy kierować do prorektora ds. współpracy międzynarodowej prof. dr. hab. Grzegorza Ostasza
i składać w pokoju V-215 lub V-213 w budynku "V". Wzór wniosku do pobrania: https://dwm.prz.edu.pl/do-pobrania/student/dokumenty-chiny-3.html

Osoby zainteresowane wyjazdem do HUST powinny być co najmniej na II roku studiów I stopnia, wymagana jest również zgoda dziekana, wysoka średnia i bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Huazhong University of Science and Technology jest w pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni w Chinach. Studiuje tam ponad 56 tysięcy osób.

Decydując się na studia w Chinach studenci są zwolnieni z opłat za studia, mają również zapewniony akademik. Sami muszą pokryć koszty związane z przejazdem i utrzymaniem oraz ubezpieczenie.

Informacje dotyczące warunków i zasad odbywania studiów udzielane będą w dniach od 20 listopada do 4 grudnia 2019 roku w Dziale Współpracy Międzynarodowej, pokój 215 lub 213, budynek "V" oraz telefonicznie
pod numerem +48 17 7432505 lub +48 17 7432207. Informacje również w zakładce: Studia w Chinach.

Powrót do listy aktualności