Strona: Ambasada USA zaprasza na spotkanie online „Careers of the Future: Sztuczna inteligencja – to nie to, co myślisz” / Dział Współpracy Międzynarodowej

2021-02-17

Ambasada USA w Warszawie zaprasza na spotkanie online z serii „Careers of the Future: Sztuczna inteligencja – to nie to, co myślisz”.  Agata Foryciarz, doktorantka informatyki na Uniwersytecie Standforda opowie o tym, dlaczego nie lubi używać zwrotu “sztuczna inteligencja”, jak wyglądają jej badania nad uczeniem maszynowym oraz o wyzwaniach branży.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim na platformie Zoom w środę 24 lutego o godz. 18:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane proszone są o wypelnienie formularza:https://forms.gle/J5wE4oRgqboeYHUY8.

Zgłoszenia do 23 lutego. Liczba miejsc ograniczona. Osoby zarejestrowane dzień przed wydarzeniem otrzymają link do spotkania. Organizator zachęca do wysyłania pytań do prelegentki przy rejestracji.

Technologie sztucznej inteligencji już wpływają na naszą codzienność i są podstawą cyfrowej transformacji społeczeństwa. Czy jednak obraz, jaki nam się przedstawia, jest prawdziwy? Jakie są mity związane z systemami uczenia maszynowego, jakie wyzwania?

Agata Foryciarz  opowie o swojej pracy na Uniwersytecie Stanforda, gdzie bada tworzenie i ewaluację opartych na uczeniu maszynowym narzędzi, które wspomagają decyzje lekarzy. Opowie jak ważne są inne zawody (niekoniecznie techniczne) we wdrażaniu technologii uczenia maszynowego.

Spotkanie odbywa się w ramach organizowanej przez Ambasadę USA w Warszawie serii spotkań pt. Careers of the Future z ekspertami pracującymi w zawodach związanymi z VR, sztuczną inteligencją oraz robotyką.

Agata Foryciarz jest doktorantką na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Stanforda, gdzie pod kierunkiem prof. Nigama Shah bada tworzenie i ewaluację narzędzi opartych na uczeniu maszynowym, które wspomagają decyzje lekarzy. Współpracuje z Fundacją Panoptykon, przy czym jej celem jest obalanie mitów na temat sztucznej inteligencji i praca na rzecz prawnego uregulowania przez Unię Europejską systemów automatycznego podejmowania decyzji, które mają wpływ na człowieka. Prowadzi również grupę Stanford Computer Science and Civil Society, której celem jest krytyczna analiza wpływu informatyki na społeczeństwo. Zanim podjęła studia na Uniwersytecie Stanforda, ukończyła z tytułem B.S.E. studia na Uniwersytecie Princeton z główną specjalizacją w informatyce, a drugą w statystyce i uczeniu maszynowym.