Podstawa prawna:
- Zarządzenie Nr 92/2022 Rektora Politechniki Rzeszowskiej
Ignacego Łukasiewicza z dnia 09 listopada 2022 r. w sprawie zasad delegowania oraz rozliczania kosztów związanych z zagranicznymi podróżami służbowymi pracowników Politechniki Rzeszowskiej.
Przed zaplanowaniem zagranicznej podróży służbowej zaleca się zapoznanie z aktualnymi komunikatami na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także rozważenie możliwości rejestracji w systemie „Odyseusz” na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Osoba delegowana jest zobowiązana wypełnić wniosek o wyjazd za granicę znajdujący się na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej w Systemie Wniosków i Planów Zamówień (odnośnik). Dotyczy to także wyjazdów bezkosztowych - w polach wartości należy wpisać„0” (zero).
Wydrukowany wniosek powinien zostać podpisany przez następujące osoby:
- osoba delegowana,
- kierownik jednostki,
- osoba dysponującą środkami jednostki lub kierownik projektu/grantu,
- Dziekan
- Kierownik Szkoły Doktorskiej Politechniki Rzeszowskiej (uczestnicy Szkoły Doktorskiej).
Następnie wniosek powinien zostać dostarczony do Działu Współpracy Międzynarodowej w terminie minimum 14 dni przed wyjazdem.
Wniosek jest przedkładany Prorektorowi ds. studenckich i umiędzynarodowienia w celu podjęcia decyzji w sprawie delegowania pracownika na wyjazd zagraniczny.
W przypadku Prorektorów i Dziekanów decyzję podejmuje Rektor.
Procedura składania wniosku o wyjazd dotyczy również osób wyjeżdżających do uczelni partnerskich w ramach programu Erasmus, NAWA, CEEPUS lub innych programów międzynarodowych.
Słownik pojęć
Dieta pobytowa – ryczałt na pokrycie kosztów wyżywienia i inne drobne wydatki.
Dieta hotelowa – koszt noclegu rozliczany jest na podstawie wystawionej faktury VAT, nie ryczałtem. Wyjątkiem jest sytuacja, w której osoba delegowana z uzasadnionej przyczyny nie mogła otrzymać faktury, wtedy może otrzymać ryczałt w wysokości 25% limitu za nocleg.
Dieta dojazdowa – równa jest jednej diecie pobytowej i przysługuje na pokrycie kosztów dojazdu z i do lotniska, dworca kolejowego, autobusowego w miejscowości docelowej (czyli już za granicą) do i z hotelu.
Dieta komunikacyjna – równa jest 10% diety pobytowej za każdą rozpoczętą dobę pobytu w podróży zagranicznej i przysługuje na pokrycie kosztów dojazdów środkami komunikacji miejscowej.
Więcej informacji udziela: mgr Konrad Marciniak
pok. V-A.212
Tel. 17 743 2162