Strona: Program im. gen. Andersa / Dział Współpracy Międzynarodowej

Program im. gen. Andersa

Program skierowany jest do młodzieży polonijnej zainteresowanej podjęciem studiów I stopnia, II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich na polskich uczelniach, w trybie stacjonarnym, w języku polskim.

Kto może się starać:

• osoby, które posiadają udokumentowane polskie pochodzenie lub Kartę Polaka,
  • ponadto w naborze na studia I stopnia lub jednolite studia magisterskie – również osoby posiadające polskie obywatelstwo oraz obywatelstwo innego kraju, które odbywały cały okres kształcenia na poziomie szkoły średniej poza granicami Polski.

W ramach programu oferowane jest comiesięczne stypendium Dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Studia mogą być poprzedzone rocznym kursem przygotowawczym do studiów w Polsce (również na warunkach stypendialnych). Celem kursu przygotowawczego jest pogłębienie znajomości języka polskiego oraz wiedzy z przedmiotów kierunkowych związanych z tokiem przyszłych studiów.

Strona oficjalna Programu: https://nawa.gov.pl/studenci/studenci-zagraniczni/program-im-gen-andersa.

Rok akademicki

Liczba stypendystów