Strona: #ErasmusDays2021 na Politechnice Rzeszowskiej / Dział Współpracy Międzynarodowej

#ErasmusDays2021 na Politechnice Rzeszowskiej

2021-10-13
, red.  Edyta Ptaszek
Erasmusi czytają S. Lema

#ErasmusDays to doskonała okazja do promocji programu Erasmus i prezentacji, jak za pomocą środków pochodzących z programu można kreować szereg inicjatyw, służących integracji studentów zagranicznych w środowisku akademickim.  Politechnika Rzeszowska już po raz kolejny uczestniczy poprzez swoje autorskie projekty w tej inicjatywie. Inicjatorem wydarzeń na uczelni jest Dział Współpracy Międzynarodowej. W bieżącym roku w ramach #ERASMUSDAYS pracownicy działu przygotowali wydarzenie promujące wśród studentów zagranicznych twórczość Stanisława Lema. Z okazji setnej rocznicy urodzin pisarza Sejm RP ustanowił rok 2021 Rokiem Stanisława Lema.

Studenci zagraniczni zainteresowali się literaturą polskich pisarzy i ochoczo przystąpili
do ćwiczenia  języka polskiego, czytając wybrane fragmenty twórczości Stanisława Lema.

Miejsce wydarzenia

Dzięki uprzejmości pracowników miejscem wydarzenia była Biblioteka Politechniki Rzeszowskiej, która dzięki środkom z Programu Erasmus poszerzyła swoje zasoby o pozycje
z literatury pięknej w języku polskim i angielskim.

Światowe wydarzenie

#ErasmusDays to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.  Od 14 do 16 października 2021 roku, na całym świecie będą organizowane wydarzenia w formacie spotkań, wystaw oraz debat, w trakcie których będzie można posłuchać o efektach projektów Erasmus+. W trakcie wydarzenia każdy będzie mógł bliżej zapoznać się z praktyczną stroną funkcjonowania Programu Erasmus+, poznać zasady oraz odkryć kolejne obszary aktywności.

W ubiegłym roku, podczas 4. edycji #ErasmusDays, Dział Współpracy Międzynarodowej przygotował konkurs
„The Joy of Erasmus” skierowany do studentów i beneficjentów programu Erasmus na Politechnice Rzeszowskiej.