#ErasmusDays to doskonała okazja do promocji programu Erasmus i prezentacji, jak za pomocą środków pochodzących z programu można kreować szereg inicjatyw, służących integracji studentów zagranicznych w środowisku akademickim. Politechnika Rzeszowska już po raz kolejny uczestniczy poprzez swoje autorskie projekty w tej inicjatywie. Inicjatorem wydarzeń na uczelni jest Dział Współpracy Międzynarodowej. W bieżącym roku w ramach #ERASMUSDAYS pracownicy działu przygotowali wydarzenie promujące wśród studentów zagranicznych twórczość Stanisława Lema. Z okazji setnej rocznicy urodzin pisarza Sejm RP ustanowił rok 2021 Rokiem Stanisława Lema.
Studenci zagraniczni zainteresowali się literaturą polskich pisarzy i ochoczo przystąpili
do ćwiczenia języka polskiego, czytając wybrane fragmenty twórczości Stanisława Lema.
Miejsce wydarzenia
Dzięki uprzejmości pracowników miejscem wydarzenia była Biblioteka Politechniki Rzeszowskiej, która dzięki środkom z Programu Erasmus poszerzyła swoje zasoby o pozycje
z literatury pięknej w języku polskim i angielskim.
Światowe wydarzenie
#ErasmusDays to inicjatywa mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. Od 14 do 16 października 2021 roku, na całym świecie będą organizowane wydarzenia w formacie spotkań, wystaw oraz debat, w trakcie których będzie można posłuchać o efektach projektów Erasmus+. W trakcie wydarzenia każdy będzie mógł bliżej zapoznać się z praktyczną stroną funkcjonowania Programu Erasmus+, poznać zasady oraz odkryć kolejne obszary aktywności.
W ubiegłym roku, podczas 4. edycji #ErasmusDays, Dział Współpracy Międzynarodowej przygotował konkurs
„The Joy of Erasmus” skierowany do studentów i beneficjentów programu Erasmus na Politechnice Rzeszowskiej.