Strona: Networking w ramach programu Erasmus+ / Dział Współpracy Międzynarodowej

Networking w ramach programu Erasmus+

2018-10-23
, red.  Monika Stanisz

W dniach 15-19 października pracownik Działu Współpracy Międzynarodowej (DWM) Pani Monika Stanisz brała udział w wymianie w ramach projektu Erasmus+ KA107 realizowanej z gruzińskim partnerem Georgian Technical University (GTU), oraz uczestniczyła w konferencji międzynarodowej.

Wizyta była okazją do omówienia harmonogramu współpracy i rekrutacji pracowników dydaktycznych i administracyjnych. W roku akademickim 2018/19 łącznie nasze uczelnie zrealizują 6 mobilności, których celem będzie przeprowadzenie wykładów, bądź odbycie szkolenia. Spotkanie z koordynatorem projektu Panią Niną Zhizhilashvili, zastępcą dyrektora Biura Międzynarodowego pozwoliło na ustalenie treści dokumentu The Erasmus+ regulations, dokumentu towarzyszącego umowie bilateralnej, określającego zasady realizacji projektu Erasmus+ począwszy od rekrutacji beneficjentów, a skończywszy na upowszechnieniu rezultatów. Finalnie dokument został podpisany przez prof. Otara Zumburidze, Dyrektora Biura Międzynarodowego, będącego jednocześnie Uczelnianym Koordynatorem Programu Erasmus+. Uczestnictwo pracownika DWM w międzynarodowej konferencji organizowanej wspólnie przez GTU i włoski University of Foggia było doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów i nowych partnerstw nie tylko z innymi uczelniami gruzińskimi, ale również z uczelniami z Włoch, Turcji, Portugalii i Rumunii. Podczas spotkań kuluarowych rozmawianio o możliwościach wspólnego udziału w projektach unijnych i ich znaczeniu dla umiędzynarodowienia uczelni.

Pobyt w Tbilisi umożliwił także Pani Monice Stanisz spotkanie z pracownikami Tibilisi State University (TSU), który jest drugim partnerem w projekcie Erasmus. Ani Chelishvili, koordynator mobilności w programie Erasmus, podkreśliła wagę udziału jej uczelni w programie. TSU rokrocznie wysyła około 200 studentów do uczelni partnerskich w Europie w ramach programu Erasmus i przyjmuje ok 60 w ramach programu i umów bilateralnych. Spotkanie miało także na celu zaplanowanie harmonogramu mobilności pomiędzy uczelniami, określenie nowych kierunków współpracy w ramach innych akcji programu Erasmus+.

Projektu Erasmus+ Akcja 1 Mobilność z krajami partnerskimi w roku akademickim 2018/19 daje możliwość zrealizowania łącznie 19 mobilności z uczelniami w Brazylii, Gruzji i na Ukrainie.