Strona: 137 tysięcy złotych na Program Spinaker dla Politechniki Rzeszowskiej / Dział Współpracy Międzynarodowej

137 tysięcy złotych na Program Spinaker dla Politechniki Rzeszowskiej

2021-04-29

Politechnika Rzeszowska otrzymała prawie 137 tysięcy złotych na realizację projektu „Cyfrowy przemysł: szkolenia dla studentów” w ramach Programu SPINAKER NAWA - Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia.

Celem programu SPINAKER jest umiędzynarodowienie polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki poprzez finansowanie projektów ukierunkowanych na:

• wzrost zainteresowania ofertą kształcenia w polskich instytucjach nauki i szkolnictwa wyższego wśród zagranicznych studentów i doktorantów;
  • wzrost udziału zagranicznych studentów i doktorantów w polskich programach kształcenia;
  • poszerzenie oferty intensywnych międzynarodowych programów kształcenia, realizowanych także w formule zdalnej.

Działania objęte Programem SPINAKER:

• tworzenie nowych intensywnych międzynarodowych programów kształcenia, planowanych do realizacji w formule zdalnej lub w formule zawierającej formę stacjonarną i zdalną (blended learning);
  • adaptacja istniejących intensywnych międzynarodowych programów kształcenia pod kątem ich umiędzynarodowienia i umożliwienia ich realizacji w formule zdalnej;
  • rekrutacja uczestników;
  • przygotowanie kadry dydaktycznej;
  • stworzenie, wdrożenie i przeprowadzenie co najmniej jednego intensywnego międzynarodowego programu kształcenia (od 30 do 150 godzin), przeznaczonego dla studentów lub doktorantów z zagranicy.

Zespół składa się z przedstawicieli Wydziału Zarządzania, Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, Wydziału Elektrotechniki i Informatyki przy wsparciu administracyjnym Działu Współpracy Międzynarodowej.