Strona: 2021 European Learning & Teaching Forum / Dział Współpracy Międzynarodowej

2021 European Learning & Teaching Forum

2021-02-11
, red.  oprac. na podstawie https://eua.eu/events/

The European University Association (EUA) zaprasza do udziału w „2021 European Learning & Teaching Forum”. Konferencja w formule online odbędzie się w dniach 18-19 lutego i będzie poświęcona tematyce rozwoju metod nauczania na poziomie szkół wyższych w celu wspierania strategii zrównoważonego rozwoju. Udział jest bezpłatny. Termin rejestracji do 16 lutego br.

Europejskie Forum Nauki i Nauczania jest okazją do spotkania i omówienia postępów w nauce i nauczaniu na europejskich uniwersytetach. Forum opiera się na współpracy EUA z uniwersytetami członkowskimi w tym zakresie.

Forum jest wydarzeniem adresowanym do osób zaangażowanych w organizację procesu nauczania. W wydarzeniu mogą brać udział również studenci. Politechnika Rzeszowska jest członkiem EUA od 2009 roku.

Droga do zrównoważonej przyszłości wymaga nie tylko rewolucyjnych technologii, ale przede wszystkim odpowiedniej edukacji. Europejskie Forum Kształcenia i Nauczania w 2021 r. zbada, w jaki sposób uczenie się i nauczanie zapewnia dostęp do wiedzy i umiejętności potrzebnych do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju ONZ i wprowadzania przemian w obszarze społecznym i gospodarczym. Wydarzenie będzie okazją do zastanowienia się, czy organizacja uczenia się i nauczania w instytucjach jest prowadzona w sposób zrównoważony pod względem ekonomicznym, środowiskowym i społecznym.

Poprzez połączenie sesji plenarnych i równoległych, forum stanowi platformę do dyskusji na temat tego, w jaki sposób uniwersytety usprawniają proces uczenia się i nauczania, jednocześnie prezentując prace grup tematycznych.

Wśród prelegentów wystąpią przedstawiciele uniwersytetów z USA i krajów Europy.

Główne tematy sesji:

• W jaki sposób szkolnictwo wyższe może wspierać umiejętności potrzebne w zrównoważonych społeczeństwach?
  • Cztery podejścia do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju,
  • Jak przekształcić edukację w generowanie wszechstronnej wiedzy i umiejętności?
  • Podejścia do uczenia się i nauczania mające na celu promowania równości i integracji,
  • Jak przekraczać granice dyscyplinarne, instytucjonalne i narodowe, aby dążyć do zrównoważonego świata?
  • Jak zaangażować uczniów w debatę na temat zrównoważonego rozwoju?
  • Wykorzystanie potencjału cyfryzacji.

Rejestracja na wydarzenie do 16 lutego na stronie 2021 European Learning & Teaching Forum (eua.eu)

Aktualne informacje można śledzić #EUALearnTeach na Twitterze lub dołączając do grupy LinkedIn „Nauka i nauczanie w europejskim szkolnictwie wyższym”.