Strona: Absolwenci zagraniczni z dyplomem PRz / Dział Współpracy Międzynarodowej

Absolwenci zagraniczni z dyplomem PRz

2022-01-10
, red.  EP, MW-L

W roku akademickim 2020/2021 szesnastu studentów obcokrajowców obroniło dyplom ukończenia studiów pierwszego i drugiego stopnia studiów. Wśród nich było 10 studentów pochodzących z Ukrainy i 6 z Wietnamu. Dyplom ukończenia studiów na Politechnice Rzeszowskiej stwarza szerokie możliwości aplikowania o stanowiska pracy w krajach pochodzenia. Absolwenci są ambasadorami kultury i języka polskiego w swoim kraju.

Pierwsi absolwenci z Wietnamu

Wśród studentów narodowości wietnamskiej są to pierwsi absolwenci z dyplomem licencjata.
We wrześniu 2021 roku 6 studentów pochodzących z Wietnamu ukończyło studia  pierwszego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, prowadzone w języku polskim. Absolwenci ukończyli studia na Wydziale Zarządzania z wysokimi wynikami, następnie przystąpili do obrony pracy dyplomowej.

Serdecznie gratulujemy pierwszym absolwentom z Wietnamu, którzy ukończyli studia w naszej uczelni. Jest to powód do dumy i perspektywa na dalszą współpracę - mówi prof. dr hab. Grzegorz Ostasz – prorektor ds. studenckich.

Współpraca z Wietnamem

Współpraca w zakresie rekrutacji z wietnamską firmą trwa już od 6 lat. Politechnika Rzeszowska podpisała 23 lutego 2016 r. pierwszą umowę z Aviation Labour Supply and Import-Export Joint Stock Company (później Vintraco JSC)  z siedzibą w Hanoi, w ramach której młodzi Wietnamczycy po ukończeniu szkoły średniej wybierają studia na  Politechnice Rzeszowskiej.

Studenci z Wietnamu są entuzjastycznie nastawieni do nauki w Polsce, poszerzania swojej wiedzy i poznawania kultury naszego kraju– dodaje Edyta Ptaszek, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej.

Wietnamczycy zaczynają naukę od intensywnego kursu języka polskiego prowadzonego w Centrum Języków Obcych Politechniki Rzeszowskiej oraz poznania kultury i historii naszego kraju. Kandydaci wybierają kierunku studiów prowadzone w języku polskim.