Strona: Ameryka Łacińska i Partnerstwo Wschodnie na celowniku DWM / Dział Współpracy Międzynarodowej

Ameryka Łacińska i Partnerstwo Wschodnie na celowniku DWM

2019-01-17
, red.  Monika Stanisz

Luty to miesiąc składania wniosków w projektach programu Erasmus+, a budowanie kapitału mobilności w danym regionie świata to nie tylko pogłębianie współpracy z istniejącymi partnerami, lecz także nawiązywanie nowych partnerstw z uczelniami wyższymi. Dział Współpracy Międzynarodowej dążąc do realizacji tego celu nawiązał współpracę z największą i najstarszą  uczelnią w Brazylii- Universidade de São Paulo, która jest jednocześnie uważana za najbardziej prestiżową w Ameryce Łacińskiej. Natomiast w Partnerstwie Wschodnim nowymi gruzińskimi partnerami są Georgian Aviation University i Business and Technology University, których profile edukacyjne doskonale wpisują się w profil naszej uczelni.. Współpraca w projekcie Erasmus+ KA107 to przede wszystkim wymiana studentów, celem odbycia jedosemestralnych studiów, i pracowników uczelni, których zadaniem będzie przeprowadzenie cyku wykładów. Prognozowaną "Wartością dodaną" tejże wymiany jest nawiązanie stałej współpracy naukowo-badawczej pracowników uczelni, jak ma to miejsce w przypadku aktualnych partnerów w projekcie Erasmus+ KA107 z Brazylią, Gruzją i Ukrainą.