Strona: Andaluzja wzywa, studia w najpiękniejszym rejonie Hiszpanii / Dział Współpracy Międzynarodowej

Andaluzja wzywa, studia w najpiękniejszym rejonie Hiszpanii

2019-10-14
, red.  Joanna Ruszel
Rektorat

Jednym z największych uniwersytetów, z którym uczelnia współpracuje w ramach programu Erasmus+ to Universidad de Sevilla w przepięknej krainie Andaluzji.
Andaluzja, to wspaniały region w Hiszpanii obejmujący przepiękne miasta, jak Sevilla, Malaga, Kordoba, Kadyks, Granada, plaże (np. Cabo de Gata, Playa de los Genoveses, wybrzeże Costa Tropical czy plaże Costa de la Luz), zabytki arabskie (słynna Alhambra), uroklwe wioski i góry Sierra Morena. Sama Sewilla posiada aż 3 zabytki wpisane na listę UNESCO (słynną katedrę Giralda, zamek Alcázar oraz Główne Archiwum Indii czyli Archivo General de Indias).

Uniwersytet, powstał w 1505 r. i studiuje tam ponad 70 tyś. studentów na wielu wydziałach, zarówno technicznych, inżynierskich, humanistycznych jak i związanych z medycyną i sztuką. Uczelnia posiada 5 kampusów ( w tym 26 centów i działów) na teranie całego miasta. Rocznie uczelnia gości ok 4 tys. studentów z zagranicy.

Rok akademicki trwa 30 tygodni, ok 20 września zaczyna się semestr zimowy i trwa do stycznia, na początku lutego jest sesja egzaminacyjna, drugi semestr letni zaczyna się po sesja zimowej i trwa do czerwca (w tym jest i sesja egzaminacyjna letnia). System skali ocen w uczelni jest od 1 do 10. Przed przygotowaniem wykazu przedmiotów, które student będzie studiować w uczelni partnerskiej wymagana jest konsultacja z koordynatorami wydziałowymi uczelni partnerskiej.

Uczelnia angażuje swoich byłych ”Erasmusów” do opieki nad nowo przybyłymi Erasmusami, którzy zaczynają studia w Sevilli. Uniwersytet na terenie kampusów ma 5 stołówek (koszt obiadu dla studenta to ok 5 EUR), studenci mogą korzystać z zasobów biblioteki, są też tzw. pokoje do egzaminów, gdzie studenci mogą się w  ciszy przygotowywać do sesji (niektóre są dostępne przez całą dobę). Istnieją Centra związane z: pomocą w przygadywaniu przez studentów zagranicznych wymaganych dokumentów, rejestracji na przedmioty, meldunkami itp., z promocją wydarzeń kulturalnych oraz zapewnieniem studentom opieki społeczno-psychologicznej.

Uczelnia posiada 4 domy studenckie, jednakże ze względu na koszty studenci wolą wynajmować mieszkania.