Strona: Andijan Machine-Building Institute / Dział Współpracy Międzynarodowej

Andijan Machine-Building Institute

2019-05-13
, red.  Monika Stanisz

Andijan Machine-Building Institute to młoda, powstała w 2011 roku, uczelnia wyższa, lecz jej prężny rozwój w zakresie współpracy międzynarodowej jest godny pochwały. Mogły się o tym przekonać Joanna Ruszel i Monika Stanisz odpowiedzialne za realizację programu Erasmus+ w politechnice, które odwiedziły uczelnię partnerską w dniach 29.04-3.05.2019. Wizyta została przygotowana przez koordynatora programu Muzaffara Kurbonova, pracownika Biura Międzynarodowego, który z wielkim zaangażowaniem dbał o najdrobniejsze szczegóły harmonogramu zajęć. Spotkanie z Dr. Ermatovem Qobiljonem – prorektorem ds. studenckich oraz Dr. Zafarem Juraevem – kierownikiem Biura Międzynarodowego pozwoliło na omówienie szczegółów rozwijania współpracy pomiędzy uczelniami i możliwością zawarcia umowy bilateralnej. Prorektor wyraził swoją otwartość na nowe formy współpracy również w ramach Akcji 2 programu Erasmus+. Kolejnym punktem wizyty był wykład otwarty dla studentów i pracowników Innovative Educational Technology Faculty wygłoszony przez Monikę Stanisz, w którego treści zawarta była prezentacja politechniki oraz możliwości jakie daje Erasmus+. Studenci i pracownicy chętnie dopytywali o szczegóły udziału i możliwościach jakie daje program Erasmus+.

W Andijan Machine-Building Institute studiuje ponad 4 tysiące studentów, z których tysiąc na kierunkach prowadzonych w języku angielskim. Instytut uczestniczy w Erasmusie+ zarówno w zakresie mobilności studentów i pracowników jak i Partnerstw Strategicznych w Akcji 2. Aktualnie, wraz partnerem chińskim, trwają przygotowania do otwarcia wspólnego wydziału.