Strona: Wizyta wykładowców z Brazylii, Gruzji, Ukrainy / Dział Współpracy Międzynarodowej

Wizyta wykładowców z Brazylii, Gruzji, Ukrainy

2018-04-20
, red.  Monika Stanisz
fot. A. Surowiec

Goście z Universidade Federal de Ouro Preto  w  Brazylii,  prof. Alberto Fonseca i prof. Eneida Sant'Anna wygłosili wykłady na Wydziale Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury, natomiast wykładowca z Ivane Javakhishvili Tbilisi State University w Gruzji -  dr Eka Lekashvili przeprowadziła wykład na Wydziale Zarządzania. Profesor Narodowego Uniwersytetu Transportu w Kijowie dr Mykola Tsiuman wystąpił ze swoim gościnnym wykładem na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa.

W trakcie wizyty w PRz goście odbyli szereg interesujących rozmów i spotkań, m.in. z dziekanami i prodziekanami poszczególnych wydziałów, a także z prorektorem ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Grzegorzem Ostaszem.  Wszystkie rozmowy były świetną okazją do zapromowania w świecie naszej Uczelni a także omówienia perspektyw przyszłej współpracy między Uczelniami Partnerskimi a PRz, przede wszystkim współpracy naukowej z udziałem pracowników PRz. W następnych miesiącach planowane są do realizacji dalsze etapy projektu tj. dalsza wymiana nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych.

W trakcie pobytu w Rzeszowie zagraniczni goście mieli okazję do bliższego poznania naszego miasta i regionu. Szczególną atrakcją była dla nich wizyta w Muzeum-Zamku w Łańcucie.  Goście byli zachwyceni tym niezwykle uroczym miejscem.