Strona: BUP Science & Sail - Nauka pod Żaglami 2023! / Dział Współpracy Międzynarodowej

BUP Science & Sail - Nauka pod Żaglami 2023!

2023-04-14

Program Uniwersytetu Bałtyckiego (BUP) i Uniwersytet w Kłajpedzie z dumą prezentują BUP Science and Sail 2023, letnią szkołę odbywającą się pod żaglami na Morzu Bałtyckim. Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-9 lipca br. w Kłajpedzie na Litwie i wodach Morza Bałtyckiego.

Przyjęci studenci będą studiować zarówno na lądzie, jak i na morzu, z czołowymi ekspertami z całego regionu. Część wydarzenia odbędzie się na pokładzie żaglowca Uniwersytetu w Kłajpedzie Brabander, który pływa po południowo-wschodniej części Morza Bałtyckiego, przeprowadzając testy i pobierając próbki.

Uczestnicy będą również badać wyjątkowe środowisko przybrzeżne Mierzei Kurońskiej i okolic, poznając wpływ zmian klimatu i utraty różnorodności biologicznej oraz sposoby ich rozwiązywania.

Wydarzenie jest bezpłatne, a zgłoszenia są otwarte dla studentów studiujących na poziomie licencjackim lub magisterskim na uniwersytetach uczestniczących w BUP.

Wnioski należy składać do 14 maja 2023 r. poprzez formularz aplikacyjny:

W wydarzeniu może uczestniczyć tylko 36 studentów ze wszystkich uniwersytetów skupionych w BUP.

Osoby, które złożą aplikację poprzez formularz BUP proszone są o przesłanie informacji o aplikowaniu na adres: epta@prz.edu.pl.

Politechnika jest członkiem The Baltic University Programme (BUP).