Strona: (CHINY) Nowe bezpłatne kursy online dla studentów / Dział Współpracy Międzynarodowej

(CHINY) Nowe bezpłatne kursy online dla studentów

2021-09-29

Explore Jingchu Culture oraz Study at HUST to kolejne propozycje bezpłatnych kursów online dla studentów Politechniki Rzeszowskiej, które oferuje Huazhong University of Science and Technology (HUST) w Chinach, nasza uczelnia partnerska.

1.  Explore Jingchu Culture składa się z 9 wykładów na temat kultury i historii Hubei. Jingchu to starożytna nazwa prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan, siedziba uniwersytetu HUST. Jako jedna z najbardziej znaczących części chińskiej cywilizacji, kultura Jingchu odgrywa istotną rolę w rozwoju chińskiej historii. Podczas kursu można poznać urok kultury Jingchu, doceniając jej romantyczną literaturę, wyjątkowe sztuki walki i intrygującą tradycyjną muzykę.

2. Study at HUST to miesięczny bezpłatny kurs online dla studentów, którzy mogą przygotować się do studiów lub pobytu w Chinach. Program został opracowany przez School of International Education Huazhong University of Science and Technology (HUST)Uczestnicy kursu poznają język i kulturę chińską, tajniki chińskiej medycyny, podstawy gospodarki i metod zarządzania,  system edukacji.

Studenci Politechniki Rzeszowskiej są zwolnieni z opłat za rejestrację i uczestnictwo w kursach.
Kursy odbywają  się w języku angielskim na platformie e-learning Discover at HUST. Po zakończeniu kursu studenci otrzymują certyfikat oraz pierwszeństwo przyjęcia na studia w HUST.

Politechnika Rzeszowska współpracuje z uczelnią od 2013 roku.

Osoby zainteresowane  udziałem w kursach, proszone są o zgłoszenie tej informacji do 7 października br. na maila: k.kadaj@prz.edu.pl

Informacje na temat kursów międzynarodowych  HUST można znaleźć tutaj:

Explore Jingchu Culture

Study at HUST