Strona: Delegacja z DonNACEA / Dział Współpracy Międzynarodowej

Delegacja z DonNACEA

2021-12-21
, red.  I. Oleniuch, M. Stanisz
Zdjęcie pamiątkowe członków delegacji wraz z jej opiekunami, w towarzystwie prorektora PRz, prof. Grzegorza Ostasza, fot. Beata Motyka

W dniach 13-17 grudnia Wydział Zarządzania gościł delegację z Donbaskiej Akademii Narodowej Budownictwa i Architektury (DonNACEA) z siedzibą w Kramatorsku, z którą na początku bieżącego roku Politechnika Rzeszowska podpisała umowę partnerską. Organizatorem wydarzeń i  jednocześnie tłumaczem, była dr Alla Karnaukh-Brożyna, z Katedry Nauk Humanistycznych i Społecznych.

W imieniu władz uczelni, gości przywitał prorektor ds. studenckich, prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, kierownik Katedry Nauk Humanistycznych i Społecznych, który przedstawił atuty uczelni, jej cele i wartości, doświadczenia i przykłady dobrych praktyk we współpracy międzynarodowej. Bogaty program wizyty obejmował zwiedzanie kampusu PRz, biblioteki, wydziałowych laboratoriów, symulatora ciężarówki i OKLu. Zorganizowano również spotkania z władzami Wydziału Zarządzania, oraz wizytę studyjną  na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Pracownicy i studenci krematorskiej uczelni mieli również szansę uczestniczenia w XXI Nocnym Spotkaniu z Reklamą, a także zostali zaproszeni do udziału w audycji w Akademickim Radiu Centrum.

Naukowcy i studenci ukraińskiej uczelni  mieli okazję do zapoznania się z przykładami dobrych praktyk oraz z infrastrukturą Politechniki Rzeszowskiej a ich wizyta była możliwa dzięki środkom pozyskanym z funduszy unijnych  przeznaczonych dla tzw. „uczelni przemieszczonych”.