Strona: Delegacja z Hiszpanii / Dział Współpracy Międzynarodowej

2022-03-15
, red.  Edyta Ptaszek, Monika Stanisz

Oferta dla naukowców

W dniu 9 marca Politechnikę Rzeszowską odwiedziła delegacja z Hiszpanii z Universidad Rey Juan Carlos (Madryt). Uczelnia jest uczelnią partnerską PRz w programie Erasmus. Andrés Martínez Fernández ( Vicerrector de Planificación y Estrategia) i prof. Rosa María Viejo García (Área de Biodiversidad y Conservación, Departamento de Biología y Geología, Física y Química Inorgánica) przyjął prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz. W spotkaniu uczestniczyły również mgr Edyta Ptaszek i mgr Monika Stanisz z Działu Współpracy Międzynarodowej. Delegacja przedstawiła ofertę przyjęcia na uczelnie hiszpańskie nauczycieli/naukowców z Ukrainy, którzy w obecnej sytuacji poszukują zatrudnienia w europejskich uczelniach. Uczelnie hiszpańskie oferują miejsca zatrudnienia wraz z pokryciem kosztów dojazdu i zakwaterowania. W związku z brakiem kontaktów uczelni hiszpańskiej w Ukrainie zwrócono się do PRz z prośbą o pośredniczenie w kontaktach z uczelniami ukraińskimi i rozpowszechnienie informacji o ofercie.

Pozostałe punkty programu wizyty

Delegacja miała okazję zwiedzić uczelnię i zobaczyć jak działa Centrum Pomocy Ukrainie. Pracownicy Universidad Rey Juan Carlos spotkali się także ze studentami z Juan Carlos University przebywającymi obecnie na Politechnice na wymianie. Byli pod wrażeniem infrastruktury naszej uczelni i działań w kierunku wsparcia dla Ukrainy.