Strona: Delegacja z Politechniki Lwowskiej / Dział Współpracy Międzynarodowej

2022-06-14
, red.  Anna Szlachta

Długoletnia współpraca

W dniach 29.05-04.06.2022 w ramach programu ERESAMUS Katedrę Metrologii i Systemów  Diagnostycznych odwiedziła delegacja naukowców z Katedry Technologii Informacyjnych i Pomiarowych, Instytutu Informatyki, Automatyki i Metrologii Politechniki Lwowskiej prof. Tetiana Bubela, kierownik katedry i doc. Irina Petrowska, dziekan wydziału. Katedra Metrologii i Systemów Diagnostycznych współpracuje z KTIP już od ponad 30 lat, efektem tej współpracy jest m.in. wspólna organizacja konferencji "Międzynarodowe Seminarium Metrologów", do chwili obecnej odbyło się już 25 jej edycji, staże pracowników w Politechnice Lwowskiej, wymiana grup studenckich, a także gościnne wykłady. W maju 2022 roku cykl wykładów nt. Sensors and Measurement", w formie zdalnej przeprowadziła dr inż. Anna Szlachta.

Plan wizyty

W ramach obecnej wizyty nasi goście spotkali się m.in. z Dziekanem Wydziału Elektrotechniki i Informatyki PRz dr hab. inż. Romanem Zajdlem prof. PRz oraz pracownikami KMiSD. Zorganizowano wykłady dla studentów pierwszego nt: " Verification of Measuring Instruments" oraz  "Smart Sensors and Their Grids" dla studentów drugiego stopnia studiów. W ramach spotkań omówiono dotychczasową współpracę, a także perspektywy jej dalszego rozwoju w obecnej trudnej sytuacji na Ukrainie.

Zorganizowano również spotkanie w Laboratorium Badań i Kalibracji – EML.  Jest to jednostka organizacyjna Katedry Metrologii i Systemów Diagnostycznych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Obecnie w swojej ofercie posiada usługi wzorcowania częstościomierzy/czasomierzy cyfrowych. Koordynatorem laboratorium jest dr inż. Roman Tabisz.

Program kulturalny

W programie wizyty znalazł się również program kulturalny - wyjazd naszych gości do Zamku-Muzeum w Łańcucie, przygotowany przez Dział Współpracy Międzynarodowej PRz.