Strona: Delegacja z Saxion University na Politechnice Rzeszowskiej / Dział Współpracy Międzynarodowej

Delegacja z Saxion University na Politechnice Rzeszowskiej

2019-04-18
, red.  Edyta Ptaszek
Fot. A. Surowiec

16 kwietnia 2019 r. na Wydziale Zarządzania PRz gościła delegacja z Holandii, w której uczestniczyli przedstawiciele świata nauki  Rik Eijsink i Remko Wierda – naukowcy z Saxion University of Applied Science (Holland) oraz przedstawiciele firmy holenderskiej, którzy na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki spotkali się z prodziekanem ds. rozwoju i kontaktów z gospodarką dr inż. Dominikiem Strzałką i prodziekanem ds. kształcenia WBIŚiA dr inż. Krzysztofem Boryczko. Przedsiębiorcy byli zainteresowani profilem absolwentów jako potencjalnej kadry inżynierskiej dla firm holenderskich otwierających na terenie Polski swoje filie.

Saxion University powstał w wyniku połączeniu Hogeschool Enschede i Hogeschool Ijselland i obecnie jest jednym z największych centrów naukowych w kraju i zagranicą. Uniwersytet oferuje szeroki zakres kursów również w języku angielskim na wielu poziomach, wśród nich wiele programów międzynarodowych. Jakość nauczania jest monitorowana przez Dutch Ministry of Education, Culture and Science.  Społeczność studencka jest bardzo zróżnicowana; studenci pochodzą z 55 krajów świata.

W spotkaniu ze strony Politechniki Rzeszowskiej uczestniczyli dr hab. inż. Stanisław Gędek, prof. PRz – dziekan Wydziału Zarządzania, dr Tadeusz Olejarz – prodziekan ds. Rozwoju Wydziału Zarządzania, mgr Monika Stanisz, mgr Joanna Ruszel – Koordynator Programu Erasmus+. Rozmowy  dotyczyły m.in.: wymiany studentów i kadry naukowej, wspólnych projektów badawczych, m.in. lectoraat Louise of het Conscious Business Lab, zacieśnienia współpracy w ramach programu Erasmus+.

Spotkanie zostało zaplanowane i koordynowane  przez Dział Współpracy Międzynarodowej.