Strona: Dołącz do webinarium: Szkolnictwo wyższe rok po pandemii COVID-19 / Dział Współpracy Międzynarodowej

Dołącz do webinarium: Szkolnictwo wyższe rok po pandemii COVID-19

2022-02-18

Dołącz do webinarium inaugurującego publikację drugiego globalnego badania International Association of Universities (IAU) na temat wpływu COVID-19 na szkolnictwo wyższe.

1 marca | 13:30 - 15:00 UTC

Podczas webinarium zostanie udostępniony link do pobrania raportu z ankiety Szkolnictwo wyższe w pierwszym roku pandemii COVID-19.

Link do rejestracji TUTAJ

W lutym 2021 r., po roku trwania pandemii IAU uruchomiła drugą edycję The Global Survey on The Impact of COVID-19 on Higher Education, aby monitorować sytuację.

Seminarium internetowe rozpoczyna raport, skupiający się na głównych wynikach ankiety. Informacje są przedstawiane w oparciu o odpowiedzi instytucji szkolnictwa wyższego i innych zainteresowanych stron po roku pandemii i prezentują szczegółowy obraz wpływu COVID-19 na szkolnictwo wyższe.

Na webinarium zostaną zaprezentowane wyniki z perspektywy globalnej i regionalnej, zarówno z uczelni publicznych, jak i prywatnych. W badaniu uczestniczyło 496 uczelni w 112 krajach.

Odpowiedzi instytucji obejmują wszystkie aspekty funkcjonowania szkolnictwa wyższego, a mianowicie zarządzanie, nauczanie i uczenie się, badania naukowe oraz zaangażowanie społeczności akademickiej.

Wyniki ankiety budzą obawy niektórych instytucji o przyszłość, ale także wskazują na kilka pozytywnych wyników, w których kryzys przyniósł nowe szanse i możliwości.

Będzie również możliwość nawiązania kontaktu z autorami podczas pytań i odpowiedzi po prezentacjach.

iau.jpg