Strona: Dr inż. Maksymilian Cieśla z wizytą w Uzbekistanie / Dział Współpracy Międzynarodowej

Dr inż. Maksymilian Cieśla z wizytą w Uzbekistanie

2023-05-19
, red.  Monika Stanisz

W dniach 8-12 maja 2023 r.  w ramach programu Erasmus dr inż. Maksymilian Cieśla z Katedry Inżynierii i Chemii Środowiska, WBIŚiA przebywał w Karshi engineering-economics institute w Uzbekistanie. W trakcie wizyty pracownik przeprowadził seminarium dla studentów ekologii i ochrony środowiska, ochrony pracy i bezpieczeństwa technicznego Wydziału Geologii i Górnictwa. Tematem przewodnim seminarium były kwestie wpływu antropogenicznych zanieczyszczeń, w szczególności tworzyw sztucznych, na jakość środowiska oraz ryzyko ekologiczne z tym związane. Ponadto, w trakcie seminarium odbyła się prezentacja Politechniki Rzeszowskiej w tym Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury oraz potencjału naukowo-badawczego Katedry Inżynierii i Chemii Środowiska.

Podczas swojej wizyty pracownik miał okazję spotkać się m.in. z prorektorem ds. akademickich Ibrat Ismoilov, prorektorem ds. nauki i innowacji G‘ulom Uzoqov, kierownikiem Katedry Współpracy Międzynarodowej Alibek Eshev oraz kadrą naukową Karshi engineering-economics institute.

Niezwykle miłym atutem pobytu w Karshi engineering-economics institute była też możliwość poznania interesującej historii, tradycji i kultury naszych otwartych i życzliwych uzbekistańskich partnerów. Okazuje się, że duża odległość jaka dzieli nasze uczelnie nie stanowi bariery w nawiązaniu bliskiej współpracy. Pobyt dr. inż. Maksymiliana Cieśli zaowocował nakreśleniem ram w celu realizacji wspólnych projektów i badań naukowych.

M. Cieśla