Strona: Dr Rafał Mazur z wykładami w Gruzji / Dział Współpracy Międzynarodowej

Dr Rafał Mazur z wykładami w Gruzji

2019-03-06
, red.  Monika Stanisz

W dniach 4-9 lutego bieżącego roku dr inż. arch. Rafał Mazur przeprowadził cykl wykładów na Uniwersytecie Technicznym w Tbilisi w ramach programu Erasmus Plus. Wykłady odbywały się na dwóch wydziałach. Część odbyła się na Wydziale Architektury oraz w International Design School, która pełni funkcję niezależnego wydziału. W obu przypadkach wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem studentów oraz kadry akademickiej. Po wykładach odbywały się dyskusje, które skłaniały do porównań i wymiany doświadczeń zawodowych i naukowych. Dziekan Wydziału Architektury pani Nino Imnadze pokazała gościowi z Rzeszowa wybitne dzieła architektury, które znajdują się w Tibilisi. Wśród nich słynny gmach Ministerstwa Komunikacji, który obecnie pełni funkcję Narodowego Banku Gruzji. Przedstawicie Uniwersytetu byli bardzo gościnni, czego dowodem była organizacja wycieczki, na której Rafał Mazur zobaczył ważne obiekty historyczne oraz skansen, w którym można było poznać tradycyjną architekturę gruzińską.

R. Mazur