Strona: Erasmusi w szkołach średnich / Dział Współpracy Międzynarodowej

2018-12-12
, red.  Monika Stanisz

Vivre Erasmus

3 grudnia w IV Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Rzeszowie odbyło się spotkanie ze studentami z Francji, którzy przebywają w Rzeszowie w ramach programu Erasmus+. W tej oryginalnej lekcji uczestniczyły grupy uczące się języka francuskiego z różnych klas.  Maxence i Valentin z Université de Nantes przybliżyli uczniom historię i kulturę pięknego regionu Pays de la Loire, z którego pochodzą. Opowiedzieli także o ich uczelni oraz o programie Erasmus+. Podkreślali, że dzięki udziałowi w tej wymianie mają możliwość poznania wielu osób, Polski, Politechniki Rzeszowskiej i naszego miasta, że są pełni nowych, pozytywnych wrażeń.

Uczniowie mogli wykazać się znajomością języka francuskiego i poćwiczyć jego praktyczne zastosowanie poprzez zadawanie pytań i uczestnictwo w rozmowie. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Aneta Sondej

Z kolei 6 grudnia Carla Perez Garcia, Monica Martin Robaina, David Rico Sanchez, Vladimira Pavlova Sarbinska z hiszpańskiego Universidad Rey Juan Carlos uczestniczyli w lekcjach języka hiszpańskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. płk. Leopolda Lisa-Kuli. Studenci z entuzjazmem opowiadali uczniom o języku, kulturze, tradycjach i kuchni hiszpańskiej, zachęcając w ten sposób do odwiedzenia tego pięknego kraju.

Dziękujemy studentom za poświęcony czas i promocję programu Erasmus+ wśród młodzieży szkolnej!