Strona: ERASMUSI z wizytą w Ratuszu / Dział Współpracy Międzynarodowej

ERASMUSI z wizytą w Ratuszu

2019-02-25
, red.  Edyta Ptaszek

W dniu 25 lutego na zaproszenie Prezydenta Miasta studenci rozpoczynający jednosemestralne studia w ramach programu ERASMUS+ na Politechnice Rzeszowskiej zostali przywitani w Ratuszu. W spotkaniu uczestniczył również prof. Orlando David Henrique dos Santos z uczelni partnerskiej UFOP - Universidade Federal de Ouro Preto (Brazylia), goszczący na Politechnice z wykładem na temat "Nanotechnology, drug delivery systems and polymer chemistry". Podczas wizyty studenci wysłuchali prezentacji, przedstawionej przez Z-cę Dyrektora Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa Pana Kamila Czyża na temat osobliwości, inwestycji w mieście i regionie oraz tego co oferuje miasto studentom. W oficjalnym spotkaniu uczestniczył Prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. Grzegorz Ostasz, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej mgr Edyta Ptaszek oraz Pani mgr Monika Stanisz koordynująca pobyt studentów ze strony Działu Współpracy Międzynarodowej PRz.  Po oficjalnym spotkaniu studenci zwiedzili z przewodnikiem centrum miasta a w dniu następnym „Podziemną Trasę Turystyczną Rzeszowa”.

Studenci obcokrajowcy chętnie wybierają uczelnie w naszym mieście wpisując się w wielokulturowy pejzaż społeczności akademickiej i budując jej międzynarodowy charakter. W ramach pełnego toku studiów lub wymiany akademickiej wybierają kierunki licencjackie lub inżynierskie. Pytani dlaczego wybrali studia na Politechnice odpowiadają, że kierowali się ofertą ciekawych kierunków studiów i opinią kolegów, którzy w minionych latach tutaj studiowali.