Strona: EUROAVIA - złoty medal na zawodach lotniczych w USA / Dział Współpracy Międzynarodowej

EUROAVIA - złoty medal na zawodach lotniczych w USA

2019-03-22
, red.  ep

Gratulacje dla Zwycięzców !

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zdobyli złoty medal na prestiżowych zawodach SAE Aero Design East 2019 w Stanach Zjednoczonych. To pierwsze w historii złoto dla Koła Naukowego EUROAVIA Rzeszów, które zostało przyznane za prezentację techniczną w kategorii mikro.

Zawody odbyły się w Fort Worth w Teksasie i polegały na zaprojektowaniu, zoptymalizowaniu i zbudowaniu samolotów udźwigowych. Wzięła w nich udział rekordowa liczba 85 drużyn z całego świata. Zmagania przebiegały w trzech kategoriach: micro, regular i advance. Drużyna Politechniki Rzeszowskiej wystartowała w dwóch pierwszych kategoriach.