Strona: European Marketing and Management Association (EUMMAS) / Dział Współpracy Międzynarodowej

European Marketing and Management Association (EUMMAS)

2021-11-22
, red.  Edyta Ptaszek

Politechnika Rzeszowska przystąpiła do  European Marketing and Management Association (EUMMAS)  z dniem 16.11.2021 r. Do współpracy zostaliśmy zaproszeni przez Business and Technology University (BTU), gruzińską uczelnię partnerską w programie Erasmus+ (KA-107).

Kwestie administracyjne związane z uczestnictwem w konsorcjum prowadzi Dział Współpracy  Międzynarodowej.

Konsorcjum Akademickie EUMMAS składa się obecnie z ponad 20 uniwersytetów i szkół biznesu. Konsorcjum wspiera
i organizuje badania naukowe i działalność badawczą i zapewnia możliwości nawiązywania kontaktów dla swoich członków, instytucji. Działania te mają  na celu zwiększenie poziomu badań poprzez swoje Centra Badawcze (sześć już istniejących i cztery kolejne są tworzone);
zwiększenie liczby konferencji, organizowanie spotkań dyskusyjnych  oraz wsparcie młodych badaczy, zwiększenie poziomu umiędzynarodowienia instytucji partnerskich i zwiększenie liczbę mobilności studentów i wykładowców. Kierunki działań to również dążenie do rozwoju produktywnych sieci współpracy i dzielenia się najlepszymi praktykami z partnerami w obszarze edukacji globalnej.