Strona: Goście z dalekiej Australii z wizytą w Politechnice Rzeszowskiej / Dział Współpracy Międzynarodowej

Goście z dalekiej Australii z wizytą w Politechnice Rzeszowskiej

2018-11-15
, red.  Ewa Kaczan-Winiarska

15 listopada br. prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej prof. Grzegorz Ostasz spotkał się z przedstawicielem struktur rządowych stanu Wiktoria w Australii Dyrektorem ds. Inwestycji Obronnych i Handlu Panem Anthonym Heath’em oraz pracownikiem Ambasady Australii w Warszawie Panią Bożeną Świerbutowicz. W spotkaniu udział brali także Dyrektor Zarządzający Doliny Lotniczej Andrzej Rybka, dziekan WBMiL prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp oraz kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PRz Ewa Kaczan-Winiarska.

Spotkanie poświęcone było omówieniu możliwości i perspektyw nawiązania współpracy naukowej oraz  współpracy w zakresie wymiany studentów między Politechniką Rzeszowską a uczelniami technicznymi  stanu Wiktoria.  Ponadto wizyta w Politechnice Rzeszowskiej była okazją do zapoznania się z potencjałem i infrastrukturą badawczą naszej Uczelni. Goście z Australii mieli okazję m.in. do zwiedzenia laboratoriów Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa.