Strona: Gościnne wykłady na WBIŚiA / Dział Współpracy Międzynarodowej

Gościnne wykłady na WBIŚiA

2022-05-18
, red.  Monika Stanisz

Dniu 16 maja 2022 Wydział Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury gościł architekta Nuno Martinsa
z Universidade da Beira Interior (Portugalia) z gościnnymi wykładami. Ich przedmiotem była zrównoważona oraz humanitarna architektura, a także zmiany klimatyczne i ich wpływ na przygotowanie projektów architektonicznych.
Dr Martins przedstawił również koncepcję konkursu Building 4Humanity Design Competition dla studentów architektury
i architektów, koncentrującego się na projektowaniu niskobudżetowych schronisk. Opiekunem dr Martinsa była
Pani dr arch. Joanna Dudek z Zakładu Urbanistyki i Architektury. W planie wizyty dr Martinsa znalazło się także spotkanie z prorektorem ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorzem Ostaszem oraz pracownikami Działu Współpracy Międzynarodowej.