Strona: Gościnne wykłady w maju / Dział Współpracy Międzynarodowej

Gościnne wykłady w maju

2022-06-02
, red.  Monika Stanisz

Maj obfitował nie tylko w wyjazdy pracowników PRz do uczelni partnerskich w Europie i poza nią, lecz także w przyjazdy w ramach Erasmusa europejskiego oraz pozaeuropejskiego.

Gościnne wykłady przeprowadzili:

Stefan Zaichenko z National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute" – przyjęty przez Wydział Budowy Maszyn I Lotnictwa,

Mimo Drašković z University of Montenegro, Czarnogóra, David Kikvidze z Business and Technology University, Gruzja, Merab Khokhobaia z Tbilisi State University, Gruzja, przyjęci na Wydziale Zarządzania

Iryna Petrovska i Tetiana Bubela z Lviv Polytechnic National University, Ukraina oraz  Pavel Martinek z Tomas Bata University, Republika Czeska goszczący na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki

Martin Fajkus z z Tomas Bata University, Republika Czeska przyjęty na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej

Gościnne wygłady oraz spotkania z władzami wydziałów i katedr zorganizowali koordynatorzy wydziałowi programu Erasmus. Była to szansa na dyskusje na temat możliwości rozwijania dalszej współpracy naukowo-badawczej z uczelniami partnerskimi. Cieszymy się, że pracownicy dydaktyczni tak licznie odwiedzają politechnikę.