Strona: Grupa projektowa Learnopolis z wizytą na PRz / Dział Współpracy Międzynarodowej

Grupa projektowa Learnopolis z wizytą na PRz

2023-05-17
, red.  Edyta Ptaszek

Projekt Learnopolis+, został zainicjowany na Uniwersytecie w Bayreuth (Niemcy) w ścisłej współpracy z trzema ukraińskimi uniwersytetami: Lwowski Narodowy Uniwersytet im. Iwana Franki, Narodowy Uniwersytet im. Wasyla Stusa w Doniecku, Narodowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Włodzimierza Hnatiuka w Tarnopolu. Projekt jest wspierany przez Niemiecką Centralę Wymiany Akademickiej (DAAD) przy wsparciu finansowym niemieckiego Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych (BMBF) w ramach programu „Wsparcie internacjonalizacji ukraińskich uniwersytetów” w obszarze priorytetowym „Kształtowanie cyfrowej przyszłości” Razem” (https://learnopolis.net/). Kierownikem projektu jest Nicolai Teufel. W dniach 13-16 maja 2023 r. zespół projektowy odbywał spotkanie networkingowe w Rzeszowie, ponieważ obecnie nie można prowadzić działań projektowych w Ukrainie. Grupa składa się z 11 naukowców. Oprócz przedstawicieli uczelni, w spotkaniu networkingowym uczestniczył przedstawiciel platformy kursów online Prometheus na Ukrainie. Grupa projektowa spotkała się z władzami Politechniki oraz przedstawicielami Działu Współpracy Międzynarodowej w celu poszerzenia kontaktów i poznania uczelni oraz przedyskutowania możliwości przyszłej współpracy.

Podczas dyskusji z przedstawicielami uczelni naukowcy wyrazili zainteresowanie tematami związanymi z inkluzją na uczelni oraz doświadczeniami związanymi z kształceniem na odległość. Wśród członków zespołu są także nauczyciele języków obcych, którzy byli zainteresowani metodyką nauczania na odległość. Grupa uczestniczyła w zajęciach języka angielskiego w grupie przyszłych inżynierów lotnictwa oraz odbyła wizytę w bibliotece PRz.