Strona: Heritage Recording and 3D Modeling with 3D Scanning and Photogrammetry / Dział Współpracy Międzynarodowej

Heritage Recording and 3D Modeling with 3D Scanning and Photogrammetry

2019-10-07
, red.  dr inż. Wojciech Nowak

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na wykład otwarty dr Stefana Gubo, stażysty programu CEEPUS III, który odbędzie się 8 października 2019 r. w godz. 10:00-12:00 w sali V-18 Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego i Biblioteczno--Administracyjnego PRz.

Dr Stefan Gubo z Uniwersytetu J. Selye w Komarnie na Słowacji wygłosi prelekcję w języku angielskim pt.: "Heritage Recording and 3D Modeling with 3D Scanning and Photogrammetry" (Rejestrowanie dziedzictwa i modelowanie 3D ze skanowaniem 3D i fotogrametrią). Wykład zostanie zaprezentowany w ramach stażu realizowanego w programie CEEPUS III o tematyce: „Engineering as Communication Language in Europe”.

Dr Stefan Gubo uzyskał stopień magistra w dziedzinie nauczania matematyki i informatyki oraz stopień naukowy doktora z teorii nauczania matematyki na Uniwersytecie Konstantyna Filozofa w Nitrze na Słowacji. Obecnie jest adiunktem uniwersyteckim na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu J. Selye w Komarnie na Słowacji. Jego zainteresowania badawcze obejmują percepcję 3D, heterogeniczne łączenie danych 2D-3D, rejestrację obrazów i modelowanie obiektów dziedzictwa kulturowego za pomocą skanerów LiDAR i UAV.