Strona: ICE ADAMAS -2020 / Dział Współpracy Międzynarodowej

, red.  Edyta Ptaszek
autor: Kinga Dębska

ISC – ADAMAS 2020   Międzynarodowa Konferencja Studencka

Education: „Creating Future Today, Going Beyond the Pandemic”

Adamas University w Kalkucie (Indie) uznany za jeden z najlepszych prywatnych uniwersytetów we wschodnich Indiach, zorganizował wirtualną międzynarodową konferencję studencką, dotyczącą przyszłej edukacji po wyjściu z pandemii.

Konferencja odbyła się 5 grudnia 2020 r. Tematem przewodnim konferencji było hasło:  „Creating Future Today, Going Beyond the Pandemic”, skierowane do studentów studiów licencjackich i magisterskich oraz doktorantów z różnych uczelni z całego świata.
W konferencji udział wzięło 150 prelegentów, przesłano ponad 200 abstraktów z 26 uniwersytetów pochodzących z 15 państw. Uczestnicy  mieli okazję podzielić się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami z perspektywy różnych szerokości geograficznych oraz inspirować się do wspólnych projektów w zakresie kreowania edukacji przyszłości po wyjściu z pandemii.

Liczne grono uczestników skorzystało z platformy wymiany poglądów, wyrażenia swoich opinii na temat doświadczeń edukacyjnych w 2020 r. i oczekiwań na  2021 r.

Siedemnastu uczestników z Polski reprezentowało Politechnikę Rzeszowską na forum międzynarodowym. Wśród nich najliczniejszą grupę stanowili członkowie Studenckiego Koła Naukowego Młodych Ekonomistów.

Działania organizacyjne i logistyczne związane z obecnością studentów i doktorantów naszej uczelni zapewnił Dział Współpracy Międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej. Uczestnicy konferencji otrzymali certyfikaty uczestnictwa wydane przez ADAMAS University.

Prelegenci uczestniczyli w dwóch równoległych sesjach:  Science and Engineering Session
i Business and Management Session:

Science and Engineering Session,

Assessment and strategic SWOT analysis on remote studying,  Karolina Styś (WBIŚiA)

My feelings and observations - the implementation of e-learning,  Karol Łopaciński (WBMiL)

The student's perspective on learning during the pandemic,  Magdalena Aly Amer (WBMiL)

Presentation title: Nanostructure-assisted laser mass spectrometry Artur Kołodziej (WCH)

Mass spectrometry imaging of biological materials, Płaza Aneta (WCH)

Education in the aspect of the pandemic,  Zuzanna Szetela (WCH)

Studenckie Koło Naukowe Młodych Ekonomistów:

The devil’s not so black as he is painted" - advantages and disadvantages of e-learning platforms, Andrzej Siuda, Krzysztof Strzępek, (WEiI)

Business and Management Session

Online studying - the future of education or just a temporary solution? Oksana Romaniec (WZ)

A lot of online lessons but just one I have learned, Karolina Buryła (WZ)

Taxation of small business in Poland, Marcin Machowski (WBMiL)

Studenckie Koło Naukowe Młodych Ekonomistów:

Distance learning - the challenge for students,  Kinga Dębska (WZ)

Difficulties in distance learning - the teachers' prespective, Adrian Kocur (WZ)

Defects of the public education system", Justyna Puzio (WZ)

Distance learning during Covid-19 at universities. Norbert Drążek (WZ)

Cybersecurity as a challange for education, Klaudia Walanus (WZ)

E-learning as the future solution for education? – advantages and disadvantages of distance learning, Weronika Świeca (WZ).

Dla studentów i doktorantów wydarzenie było dużym wyzwaniem biorąc pod uwagę globalny zasięg i różnice czasowe, gdyż konferencja odbywała się o godzinie 5 rano czasu środkowoeuropejskiego. Z opinii uczestników wynika jednak, że wydarzenie dostarczyło im dużo wiedzy, emocji, nowych doświadczeń i możliwość konfrontacji poglądów.

Udzielenie rekomendacji oraz wsparcie merytoryczne dla studentów i doktorantów PRz zapewnili: prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prof. dr hab. inż. Tomasz Ruman, dr Marzena Hajduk-Stelamachowicz (opiekun Studenckiego Koła Naukowego Młodych Ekonomistów), dr inż. Paweł Dobrzański, dr Natalia Gerasymchuk, dr inż. Małgorzata Kosińska Pezda.

Adamas University zaprosił do udziału w platformie wymiany wiedzy i informacji studentów
i doktorantów m.in. z University of Bologna (Włochy), University of Malaya (Malezja), Muroran Institute of Technology (Japonia), Rzeszów University of Technology (Poland), National Conservatory of Arts & Crafts, Institute of International Management (Francja) Daffodil International University (Bangladesz), Kamczatka Virtus Bering State University (Rosja), Taras Shevchenko National University of Kyiv (Ukaina), Universities of state fiscal services of Ukraine, Kyiv National Economic University (Ukraina), Transport and Telecommunication Institute (Łotwa),  Petra Christian University (Indonezja), Mohammed V University (Maroko), Szechenyi Istvan University (Węgry), Far Eastern University (Filipiny), Radboud University (Holandia), Uniwersytet Komeńskiego w Bratysławie (Słowacja).

Specjalne podziękowania za zaproszenie i słowa uznania za realizację tego obszernego logistycznie przedsięwzięcia kierujemy do Prof. Parimal Chandra Biswas (Department of Management, Director of International Relations) do  gospodarzy i moderatorów  wydarzenia oraz wszystkich uczestników.