Strona: International Day / Dział Współpracy Międzynarodowej

International Day

2024-10-03
, red.  Maria Warzybok-Lech
We are excited to invite you to the International Day on October 8, 2024, at the Rzeszów University of Technology.
This event is a wonderful opportunity to meet and connect with international students from various universities.
Join us for a day filled with engaging activities, discussions, and presentations that promote the Erasmus program and celebrate cultural exchange.
Event Details:
Date: October 8, 2024
Location: Rzeszów University of Technology, Building "V"
Time: 1 p.m.
Don't miss the chance to broaden your horizons, make new friendship, and learn more about studying abroad!