Strona: Johannes Kepler Universität Linz / Dział Współpracy Międzynarodowej

2019-04-18
, red.  ep
arch.własne

W dniach 11-13 kwietnia 2019 r. prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej oraz delegacja władz Wydziału Zarządzania przebywała w Johannes Kepler University Linz (JKU). Celem wizyty, którą zainicjowała strona austriacka, było nawiązanie współpracy w zakresie badań naukowych, wymiany akademickiej, wspólnych publikacji oraz kooperacji w ramach programu Erasmus+. Strona austriacka zaprezentowała kierunki prowadzonych w JKU badań, infrastrukturę uczelni oraz plany nowych inwestycji.

Podczas spotkania z prof. dr. Helmutem Pernsteinerem, dziekanem Wydziału Nauk Społecznych, Ekonomii i Biznesu, omówiono również główne kierunki prac naukowych oraz ofertę edukacyjną wszystkich wydziałów Politechniki Rzeszowskiej. Przyjęta w JKU procedura zawierania umów międzyuczelnianych wymaga kilku etapów, które zostały przedstawione podczas spotkania. Kolejne ustalenia zaplanowano na czas wizyty przedstawicieli JKU w Politechnice Rzeszowskiej.

Licząca pięćdziesiąt lat JKU, porównywalna pod względem wielkości z PRz, jest znaczącą instytucją naukową w Górnej Austrii oraz centrum kształcenia w dziedzinie nauk technicznych, przyrodniczych, a także nauk społecznych, ekonomii oraz nauk prawnych. Dzięki transgranicznej wymianie wykładowców i studentów uczelnia z Linz prężnie działa na poziomie międzynarodowym. Jednym z najnowszych projektów realizowanych przez naukowców z JKU jest „Ideas Lab 4.0” (w ramach Austriackiej Agencji Promocji Badań).