Strona: Kolejni Wietnamczycy na Politechnice Rzeszowskiej / Dział Współpracy Międzynarodowej

Kolejni Wietnamczycy na Politechnice Rzeszowskiej

2018-10-25
, red.  ep
Fot.: A. Surowiec

W dniu 25 października 2018 r. do Rzeszowa zawitała kolejna grupa osób z Wietnamu, które wybrały studia na Politechnice Rzeszowskiej. Kandydaci wybrali kierunki na Wydziale Zarządzania, Wydziale Elektrotechniki i Informatyki oraz Wydziale Mechaniczno - Technologicznym. Współpraca akademicka trwa już od trzech lat, a studenci z poprzednich lat zachęcają do podejmowania studiów w Polsce. Kształcenie na pierwszym semestrze przewiduje bardzo intensywną naukę języka polskiego (5 godzin dziennie) oraz zapoznanie z kulturą.

Studentów z Wietnamu powitał prof. dr hab. Grzegorz Ostasz – prorektor PRz ds. współpracy międzynarodowej. Podczas spotkania wręczona została nagroda studentce Thi Linh Dan LE, która najlepiej ukończyła kurs nauki języka polskiego w ubiegłym semestrze. Nagroda została ufundowana przez jedną z firm wietnamskich, która dodatkowo zaprosiła rodziców tej studentki na dwutygodniowy pobyt w Polsce. Studenci z Wietnamu zamieszkali w akademikach, co na pewno wspomagać będzie adaptację w nowym środowisku, asymilację z koleżankami i kolegami z Polski oraz ułatwi porozumiewanie się po polsku.