Strona: Konferencja studencka BUP 2022! “Resilient food systems from a Baltic Sea Region perspective” / Dział Współpracy Międzynarodowej

2022-04-01

Uppsala University i Slovak University of Agriculture in Nitra zapraszają na coroczną konferencję studencką BUP 2022. Temat podejmowany w tym roku “Resilient food systems from a Baltic Sea Region perspective”.

Miejsce konferencji

Konferencja odbędzie się w dniach od 22 do 25 maja 2022 r. na wyspie Gotlandia w Szwecji. Jest bezpłatna dla studentów studiów pierwszego i drugiego stopnia na uczelniach uczestniczących w programie The Baltic University Programme. Politechnika Rzeszowska jest członkiem tego programu.

Przeczytaj więcej o konferencji na stronie BUP: https://balticuniv.uu.se/education/students-courses-and-conferences/student-conference/

Kwalifikacja

Podczas rejestracji należy uzasadnić swoją motywację do udziału w konferencji  oraz w jakim stopniu konferencja przyczyni się do poszerzenia wiedzy i będzie przydatna w obszarze nabywania nowych umiejętności.

Kwalifikację zarejestrowanych kandydatów prowadzi The Baltic University Programme.

Program pobytu

Studenci zakwalifikowani spędzą pełne dwa dni na wyspie Gotlandia, położonej na środku Morza Bałtyckiego. Podczas tych dni studenci wezmą udział w wykładach, warsztatach i dyskusjach z ekspertami ze świata nauki, z obszaru promowania społeczeństwa obywatelskiego oraz lokalnych producentów żywności. Uczestnicy będą mieli również okazję odwiedzić produktywną farmę ekologiczną, a także wziąć udział w wycieczce z przewodnikiem po średniowiecznym hanzeatyckim mieście Visby, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Podczas konferencji na Gotlandii studenci zdobędą wyjątkowe doświadczenie, ucząc się od regionalnych ekspertów
i lokalnych producentów żywności.

Koszty pobytu

BUP pokryje koszty zakwaterowania, wyżywienia i podróży na odcinkach: Sztokholm - Visby - Sztokholm.

Koszty dojazdu do Sztokholmu i powrót pozostają po stronie studenta.

Ostatni dzień składania wniosków to 10 kwietnia 2022 r.

Zgłoś się na konferencję tutaj: https://doit.medfarm.uu.se/bin/kurt3/kurt/50795