Strona: Konkurs na projekt młodego polskiego naukowaca (Tokio, Japan) / Dział Współpracy Międzynarodowej

Konkurs na projekt młodego polskiego naukowaca (Tokio, Japan)

2018-01-17
, red.  ep

Konkurs skierowany jest do młodych polskich naukowców (studentów studiów magisterskich, doktoranckich oraz młodej kadry naukowej).

Ambasada RP w Tokio, we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, planuje zorganizować
w gmachu ambasady pokaz wystawy „Nauka to Wolność” prezentującej najważniejsze osiągnięcia polskich naukowców z ostatnich lat. Podczas uroczystego otwarcia wystawy, które odbędzie się w pierwszej połowie marca br., japońska publiczność będzie miała okazję zapoznać się nie tylko z osiągnięciami prezentowanymi na wystawie ale także z pomysłami i osiągnięciami młodych naukowców z Polski.

Konkurs polegać będzie na prezentacji podczas uroczystości otwarcia wystawy ok. 5-minutowych nagrań video prezentujących projekty badawcze/wynalazki opracowane przez  młodych polskich naukowców. Zarówno sposób prezentacji projektu jak i zakres tematyczny prezentowanego osiągnięcia/wynalazku jest w pełni w gestii uczestników konkursu. Preferowane będą projekty z dziedziny nauk ścisłych. Nadesłane przez uczestników konkursu nagrania wideo zostaną pokazane zebranej podczas uroczystości otwarcia wystawy publiczności, która w drodze głosowania wyłoni zwycięski projekt.

Zwycięzca konkursu zostanie przez placówkę zaproszony na przyjazd do Tokio w czasie odbywających się co roku
w listopadzie największych w Japonii targów naukowych Science Agora. Ambasada RP w Tokio pokryje zarówno koszty przelotu z Polski, zakwaterowania jak i pomoże w organizacji pobytu na miejscu.

Prosimy aby osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie przesłały do 28 lutego br. na adres: malgorzata.szmidt@msz.gov.pl, nagrania wideo wraz z dokumentem opisującym w jęz. angielskim prezentowany projekt (wg wzoru w załączeniu).