Strona: Les Tablettes de L'amitie / Dział Współpracy Międzynarodowej

Les Tablettes de L'amitie

2023-04-26
, red.  Edyta Ptaszek

Francuska delegacja doskonale wypełniła swoje zobowiązania wobec darczyńców na rzecz dzieci z Ukrainy. Młodzież szkolna z francuskich szkół zorganizowała zbiórkę czekolady dla sierot i dzieci żołnierzy na Ukrainie. Zakupiono 10 247 tabliczek czekolady. Artykuły spożywcze zostały dostarczone przez delegację wolontariuszy do Rzeszowa, żeby dalej dotarły na Ukrainę.
W Katowicach z kolei dystrybucja tabletów dla ukraińskich dzieci uchodźców w Polsce zakończyła się sukcesem.
Delegacja wolontariuszy odwiedziła również Politechnikę Rzeszowską, gdzie spotkała się z Prorektorem ds. studenckich, prof. dr hab. Grzegorzem Ostaszem. W spotkaniu uczestniczył dr hab. Yuriy Bilan, prof. PRz koordynator akcji w Rzeszowie, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej mgr Edyta Ptaszek, Z-ca dyrektora  Centrum Języków Obcych mgr Aneta Sondej. Rozmowy dotyczyły obecnej sytuacji na Ukrainie, działań edukacyjnych wspierających podejmowanie studiów przez uchodźców oraz prezentację uczelni.
Wolontariusze wyrazili swoje podziękowanie za pomoc w zorganizowaniu tej akcji i możliwość odbycia wizyty na uczelni.