Strona: Letnia szkoła europeistyki w Peczu na Węgrzech / Dział Współpracy Międzynarodowej

Letnia szkoła europeistyki w Peczu na Węgrzech

2022-12-09

Czy chciałbyś spędzić dwa tygodnie w pięknym środkowoeuropejskim mieście o śródziemnomorskiej atmosferze, poznając europejską historię i kulturę w celu uzyskania punktów akademickich? Dołącz do letniej szkoły europeistyki w dniach 9-22 lipca 2023 r.!

Podczas szkoły letniej poznasz osiągnięcia i wyzwania polityczne, gospodarcze, kulturalne i społeczne Unii Europejskiej, a także poszerzysz swoją wiedzę na tematy takie jak historia sztuki, gastronomia i tradycje ludowe Europy. Możesz uczyć się razem ze studentami z wielu różnych krajów przez dwa tygodnie i poszerzyć swoją perspektywę na temat czynników, które przyczyniły się do powstania współczesnej Europy, w tym migracji, różnorodności kulturowej, kwestii płci. Zajęcia będą prowadzone przez światowej sławy profesorów.

Język wykładowy: angielski

Kto może się zgłosić: Program jest otwarty dla studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich

Oferowane punkty kredytowe: 6 punktów ECTS

Opłata za program:   1050 EUR

Opłata za program obejmuje:

• koszt szkolenia
  • zakwaterowanie w akademiku
  • obiad w dni dydaktyczne
  • kolacja, gdy organizowane są programy wieczorne
  • zwiedzanie, wizyty w muzeach

Jedną z głównych atrakcji szkoły letniej jest możliwość nawiązania międzynarodowych przyjaźni! W trakcie programu organizujemy szereg wydarzeń towarzyskich, podczas których możesz lepiej poznać innych uczestników, w tym wieczór międzykulturowy, noc quizów, program degustacji wina, łączenie wina z tradycyjnymi węgierskimi potrawami oraz różne sesje integracyjne. Będziesz także mógł poznać węgierskie tradycje ludowe, ucząc się niektórych węgierskich tańców ludowych! Region wokół Peczu słynie również z kąpielisk termalnych i jezior. W ramach programumożna odwiedzić piękne uzdrowisko Siklós i popływać kajakiem po jeziorze Orfű.

Jak aplikować?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy na poniższej stronie:

Termin składania wniosków: 1 kwietnia 2023 r

Uniwersytet w Peczu, założony w 1367 roku, jest najstarszym i jednym z największych uniwersytetów badawczych na Węgrzech. Uczelnia obejmuje unikalny zakres dziedzin naukowych na swoich 10 wydziałach, a także zapewnia prawdziwie międzynarodowe środowisko uczenia się. Jesteśmy dumni, że każdego roku gościmy 5000 międzynarodowych studentów - studentów pochodzących z ponad 110 krajów na całym świecie. Uczelnia zarządza ponad 80 programami studiów i kursami przygotowawczymi dla studentów zagranicznych, nauczanymi w języku angielskim i niemieckim. Uniwersytet w Peczu jest również aktywnie zaangażowany w wiele różnych programów mobilności i dwukrotnie otrzymał nagrodę Unii Europejskiej Erasmus Quality Award za swoje osiągnięcia. Oprócz programów międzynarodowych pełnego stopnia, Uniwersytet w Peczu organizuje dużą liczbę szkół letnich, programy krótkoterminowe i programy zimowe dla przyjeżdżających studentów zagranicznych. Za realizację udanych programów krótkoterminowych w 2021 roku University of Pécs otrzymał najbardziej prestiżowe europejskie wyróżnienie - nagrodę EAIE Excellence in Internationalization Award.

Pécs, nasze wspaniałe i tętniące życiem 2000-letnie miasto i była Europejska Stolica Kultury, jest idealnym miejscem dla studentów, którzy chcieliby zanurzyć się w kulturze europejskiej i zaprzyjaźnić się ze studentami z całego świata. Pecz to urocze, nowoczesne miasto, bogate w zabytki i słynące z muzeów, galerii oraz organizowanych festiwali i wydarzeń kulturalnych. Śródmieście Peczu to wyjątkowa mieszanka pozostałości wczesnego chrześcijaństwa, przybycia Węgrów, panowania tureckiego oraz osiągnięć nowoczesnej architektury i sztuki. To fascynujące miasto, słynące z ceramiki Zsolnay i tureckich ruin, jest bardzo popularnym celem podróży dla osób zainteresowanych historią i kulturą.

Więcej informacji na temat kursu letniego znajduje się w załączonych dokumentach.
Jeśli masz dodatkowe pytania, odwiedź naszą stronę internetową https://summerschool.pte.hu/ lub skontaktuj się ze mną, panią Boglárka Vecsánin pod adresem vecsanin.boglarka@pte.hu .