Strona: Erasmusi z gruzińskich uczelni / Dział Współpracy Międzynarodowej

Erasmusi z gruzińskich uczelni

2021-11-02
, red.  Monika Stanisz
Po laboratorium dr Nikę ikanashvili z Georgian Aviation University oprowadza prof. T. Rogalski

W październiku br. gościliśmy pracowników dydaktycznych dwóch gruzińskich uczelni partnerskich w ramach pozaeuropejskiego projektu Erasmus. Nikę Tikanashvili z Georgian Aviation University przjął dr hab. inż. Andrzej Dzierwa z Wydziału Budowy Maszyn I Lotnictwa, wydziałowy koordynator programu Erasmus. Zorganizowano szereg spotkań zarówno z władzami wydziału jak i kierownikiem Katedry Awioniki i Sterowania dr hab. inż. Tomaszem Rogalskim.

Georgian Technical University to uczelnia, z którą PRz współpracuje od roku 2016. Prof. Nikoloz Abzianidze został zaproszony przez Wydział Elektrotechniki i Informatyki, a jego wizytę przygotował dr inż. Sławomir Samolej, wydziałowy koordynator programu Erasmus. Wykłady przeprowadzone dla studentów WEiI o tematyce Introduction to Communication Systems: Classification Signals and Systems wygłoszone zostały do studentów trzeciego roku.

Wizyta pracowników dydaktycznych to niewątpliwie doskonała okazja do podsumowania dotychczasowej współpracy jak i możliwości jej rozszerzenia o sferę naukowo-badawczą.

Re-wizyta pracowników PRz w Georgian Aviation University zaplanowana jest na semestr letni roku akademickiego 2021/22.