Strona: Nabór na studia w Programie Edukacja 2022/2023 / Dział Współpracy Międzynarodowej

Nabór na studia w Programie Edukacja 2022/2023

2022-03-17
, red.  Katarzyna Kadaj-Kuca

logo_eea_grants_frse.pngWyjedź na semestr studiów do Norwegii i Islandii w ramach Programu Edukacja, Mobliność w szkolnictwie wyższym. Spotkanie informacyjne online odbędzie się 10 marca 2022 o godz.13:00 na platformie MS Teams.

W ramach programu można wyjechać na semestr studiów do naszych uczelni partnerskich:

NORWEGIA - University of Stavanger (UiS): (2 miejsca) - studenci studiów II stopnia z wydziałów:

WBMiL (tylko mechanika, zarządzanie i inżynieria produkcji), WEiI, WCH, WMT

ISLANDIA -  University of Akureyri (UNAK): (1 miejsce) - studenci studiów  I lub II stopnia z Wydziału Zarządzania

Semestr zimowy w uczelniach skandynawskich rozpoczyna się w sierpniu. Semestr letni końcem grudnia, początkiem stycznia.

Przewidywany grant: 1200 Euro/miesiąc, (stawki przyznawanych grantów znajdują się tutaj).

Termin składania podań  24 marca 2022    WZÓR PODANIA studia

O wyjazd mogą się ubiegać osoby, które:

• w momencie rekrutacji będą studentami co najmniej 1 roku studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych.
  • mają odpowiednią średnią ocen (min. 3,5),

• uzyskają pisemną zgodę na wyjazd dziekana wydziału,

• znają właściwy język obcy w stopniu umożliwiającym odbywanie studiów za granicą.

W razie pytań proszę o kontakt: k.kadaj@prz.edu.pl, lub tel. (17) 743 22 07

Relację z pobytu studentek w Islandii w ramach Programu Edukacja znajdziesz tutaj.

Osoby, które nie zostaną zakwalifikowane do wyjazdu w ramach MF EOG mogą być kwalifikowane do wyjazdów w ramach programu Erasmus.