Strona: Nabór nauczycieli akademickich (STA) do Programu Edukacja (MF EOG 2014-2021) / Dział Współpracy Międzynarodowej

Nabór nauczycieli akademickich (STA) do Programu Edukacja (MF EOG 2014-2021)

2021-10-11
, red.  Katarzyna Kadaj-Kuca

piotro_eea_grants_frse-1.pngSerdecznie zapraszamy do składania podań przez osoby zainteresowane wygłoszeniem wykładu w uczelni partnerskiej (Norwegia, Islandia) z którą Politechnika Rzeszowska współpracuje w ramach Programu Edukacja, Mobilność w szkolnictwie wyższym. Wyjazdy są realizowane na zasadach programu Erasmus+.

Oferta przeznaczona jest dla nauczycieli akademickich z tytułem co najmniej doktora.

Lista uczelni partnerskich w ramach Programu Edukacja:

Norwegian University of Science and Technology,

University of Stavanger,

University of Akureyri.

Podanie należy składać w DWM adresowane do Prorektora ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorza Ostasza wraz ze zgodą Dziekana i Kierownika katedry/zakładu w terminie do 31 października 2021 r.

Podanie powinno zawierać:

• uzasadnienie ubiegania się o wyjazd wraz z opisem zakresu istniejącej i przyszłej współpracy, podaniem ewentualnego kontaktu merytorycznego w uczelni partnerskiej,
  • nazwę instytucji, w jakiej będzie się odbywać wizyta, przewidywany termin wyjazdu.

Podanie do pobrania

Kryteria kwalifikacji kandydatów STA:

• wybór uczelni zgodny ze strategicznymi dziedzinami nauki,
  • staż pracy w Politechnice Rzeszowskiej (pierwszeństwo dla pracowników z dłuższym stażem),
  • posiadanie stopnia naukowego (minimum doktora),
  • liczba zrealizowanych wyjazdów w latach ubiegłych z programów LLP Erasmus, Erasmus+ i FSS (pierwszeństwo dla wyjeżdzających mniejszą liczbę razy)

W przypadku większej liczby zgłoszeń niż liczba oferowanych miejsc preferowane będą wnioski nauczycieli akademickich, którzy:

• aktualnie prowadzą wspólne przedsięwzięcia naukowe z pracownikami uczelni partnerskiej (badania, publikacje, inne projekty UE),
  • podadzą konkretne korzyści naukowe jakie przyniesie im mobilność do uczelni partnerskiej.

Strategiczne dziedziny nauki w odniesieniu do poszczególnych uczelni partnerskich.

Norwegia:

• Norwegian University of Science and Technology:  (1 miejsce)– Informatyka, Mechanika, Nauki o Zarządzaniu, Matematyka
  • University of Stavanger:  – (1 miejsce) Budownictwo, Mechanika, Informatyka, Biochemia

Islandia:

• University of Akureyri: (1 miejsce) – Biznes, Nauki o Zarządzaniu

Wyjazdy powinny zostać zrealizowanie do końca czerwca 2022 roku.

Szczegółowe zasady rekrutacji i dofinansowania:

Dokumenty: