Strona: Nauczyciele z uczelni partnerskich w ramach mobilości STA Erasmus KA171 i KA131 / Dział Współpracy Międzynarodowej

Nauczyciele z uczelni partnerskich w ramach mobilości STA Erasmus KA171 i KA131

2022-10-28
, red.  Monika Stanisz

Prof.  Parammasivam KANJIKOVIL MAHALI, Anna University Chennai, Indie

Erasmus pozaeuropejski daje wiele możliwości. Nowością w aktualnym projekcie jest współpraca z uczelniami indyjskimi. W dniach 10-14 października mieliśmy przyjemność gościć pierwszego pracownika z uczelni indyjskiej Anna University Chennai prof.  Parammasivam KANJIKOVIL MAHALI. Profesor wygłosił wykłady dla studentów WBMiL o tematyce „Air breathing propulsion systems”, „Rocket propulsion systems” oraz Electric propulsion systems” a także miał możliwość zwiedzenia laboratoriów wydziałowych i omówienia dalszej współpracy z prof. Andrzejem Majką, kierownikiem Katedry Inżynierii Lotniczej i Kosmicznej.

Dr Maria Pop, University of Oradea, Rumunia

W ramach Erasmusa europejskiego odwiedziła nas także z gościnnymi wykładami dr Maria Pop z University of Oradea, Rumunia. Pani doktor wygłosiła wykłady na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury z zakresu „Applications infographics AutoCAD –Infographics”. Kolejnymi punktami wizyty dr Pop były spotkania z koordynatorem wydziałowym mgr Joanną Krasoń oraz dziekanem wydział prof. Lechem Lichołaiem.