Strona: NAWA - trwające nabory wniosków / Dział Współpracy Międzynarodowej

SPINAKER – Intensywne międzynarodowe programy kształcenia

Nabór wniosków trwa do 15.12.2020

PROGRAM DLA INSTYTUCJI NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO
Celem głównym Programu jest umiędzynarodowienie polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki poprzez finansowanie projektów ukierunkowanych na:

• wzrost zainteresowania ofertą kształcenia w polskich instytucjach nauki i szkolnictwa wyższego wśród zagranicznych studentów i doktorantów;
  • wzrost udziału zagranicznych studentów i doktorantów w programach kształcenia
    na polskich uczelniach;
  • poszerzenie oferty intensywnych międzynarodowych programów kształcenia, realizowanych także w formule zdalnej.
  • Informacje na temat Programu TUTAJ

Wnioskodawcy mogą złożyć maksymalnie 3 wnioski, w przypadku zainteresowania złożeniem wniosku prosimy o kontakt z Działem Współpracy Międzynarodowej.

Webinarium dla wnioskodawców w programie SPINAKER: 18 listopada w godzinach 12.00 – 14.00
Na Państwa pytania dotyczące warunków naboru odpowie koordynatorka Programu pani dr Monika Miedzik.

Zaproszenie do rejestracji na webinarium: https://tjclick.clickmeeting.com/spinaker-intensywne-miedzynarodowe-programy-ksztalcenia-2020_2
spinaker.png

Welcome to Poland

Nabór wniosków trwa do 17.12.2020

PROGRAM DLA INSTYTUCJI NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO

Celem głównym Programu jest umiędzynarodowienie polskich instytucji szkolnictwa wyższego i nauki poprzez finansowanie projektów związanych z:

• budowaniem potencjału Wnioskodawców w zakresie umiędzynarodowienia;
  • budowaniem potencjału Wnioskodawców w zakresie przyjmowania i obsługi zagranicznych studentów, doktorantów, kadry dydaktycznej i naukowej;
  • promowaniem Wnioskodawców na arenie międzynarodowej, w szczególności poprzez współpracę z zagranicznymi absolwentami.  Więcej informacji: TUTAJ

welcome_to_poland.png

Program wymiany osobowej studentów i naukowców w ramach współpracy bilateralnej – oferta wyjazdowa na rok akademicki 2021/22

Nabór trwa do 18.12.2020 do godz. 15:00

PROGRAM DLA NAUKOWCÓW I STUDENTÓW

Celem Programu jest zwiększenie internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego, nawiązywanie współpracy akademickiej i jej realizacja poprzez wymianę osobową studentów i pracowników naukowych w oparciu o umowy międzynarodowe pomiędzy Polską a wskazanymi w regulaminie Programu krajami partnerskimi oraz współpracę bilateralną na poziomie krajowym lub resortowym.

Białoruś, Bułgaria, Chiny, Czechy, Egipt, Grecja, Japonia, Kazachstan, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Ukraina, Węgry, Wietnam.

Wyjazdy w ramach programu mogą trwać od 5 dni do 12 miesięcy w danym roku akademickim – w zależności od zapisów umowy, w oparciu o którą odbywa się współpraca.

STUDENCI

NAUKOWCY

UMOWY BILATERALNE PRz

Granty Interwencyjne NAWA