Strona: NAWA: Program im. Bekkera na zagraniczne wyjazdy naukowe / Dział Współpracy Międzynarodowej

NAWA: Program im. Bekkera na zagraniczne wyjazdy naukowe

2018-04-11
, red.  ep

Do 31 maja 2018 r. trwa nabór zgłoszeń w ramach programu im. Bekkera na zagraniczne wyjazdy naukowe. Celem programu jest zwiększenie mobilności międzynarodowej naukowców i nauczycieli akademickich zatrudnionych
w polskich uczelniach oraz jednostkach naukowych poprzez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych lub zajęć dydaktycznych w renomowanych zagranicznych ośrodkach na całym świecie. Budżet programu wynosi 19,8 mln zł. Program zapewnia finansowanie stypendium obejmującego zarówno koszty utrzymania Beneficjenta związane z pobytem naukowca w zagranicznym ośrodku goszczącym, jaki dodatek mobilnościowy. Kwota stypendium może być podwyższona, jeśli w wyjeździe uczestniczy małżonek Beneficjenta oraz jego niepełnoletnie dzieci, a w przypadku Beneficjenta z orzeczoną niepełnosprawnością w stopniu znacznym lub umiarkowanym opiekun. Wnioskodawcami w Programie są indywidualni naukowcy oraz nauczyciele akademiccy, posiadający co najmniej stopień naukowy doktora, zatrudnieni w polskich uczelniach lub jednostkach naukowych na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej.

W konkursie mogą brać udział naukowcy reprezentujący dowolną dziedzinę nauki. Organizatorzy nie wprowadzili także ograniczeń w odniesieniu do krajów docelowych wyjazdu. Wyjazd może trwać od 3 do 12 miesięcy.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć w jego regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej organizatora.

Strona internetowa programu im. Bekkera na zagraniczne wyjazdy naukowe