Strona: Niemiecki otwiera drzwi. Wirtualny Tydzień Drzwi Otwartych / Dział Współpracy Międzynarodowej

Niemiecki otwiera drzwi. Wirtualny Tydzień Drzwi Otwartych

2022-09-14

W dniach 26-29.09.2022 Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) zaprasza na kolejną edycję spotkań online ukazujących różnorakie korzyści płynące ze znajomości języka niemieckiego.

Program wydarzenia i linki do poszczególnych spotkań:

• 26.09.2022 Dzień z Ambasadą Niemiec

godz. 15.00-16.00 Język niemiecki a ścieżka zawodowa

Dlaczego warto uczyć się języka sąsiedniego kraju? W jaki sposób udział w programach stypendialnych może wpłynąć na karierę? Które drzwi otwiera znajomość języka niemieckiego? Między innymi na te pytania odpowiedzą zaproszeni goście. Prelegenci przekażą cenne wskazówki z własnego doświadczenia opowiadając o swojej wieloletniej fascynacji językiem niemieckim i jej istotnym wpływie na ścieżkę zawodową.

Link do spotkania (Webex)
Meeting Password: bfY9ii2bK*3 (23994422 przez systemy telefoniczne i video)

• 27.09.2022 Dzień z DAAD Polska

godz. 17.00-17.45 Porozmawiajmy o studiach w Niemczech!

Jak to jest studiować na niemieckiej uczelni? Jak dobrze trzeba znać język? I ile to właściwie kosztuje? O studiach w Niemczech rozmawiamy z Agnieszką Lenart, stypendystką DAAD i studentką Universität Mannheim!

Link do spotkania(MS Teams)

godz. 17.45-18.30 Studia w Niemczech - Warsztaty dla Maturzystów

Praktyczne informacje w pigułce dla osób zainteresowanych studiami I stopnia lub 5-letnimy studiami magisterskimi w Niemczech.

Link do spotkania (MS Teams)

godz. 17.45-18.30 Stypendium na studia typu Master w Niemczech

Wszystko na temat stypendium DAAD na studia typu Master w Niemczech.

Link do spotkania (MS Teams)

• 28.09.2022 Dzień z AHK Polska i ProRecognition

godz. 14.00-15.00 Język niemiecki w biznesie

Jakie benefity przynosi znajomość języka niemieckiego w świecie biznesu? Czy umiejętność posługiwania się tym językiem liczy się tylko w firmach z kapitałem niemieckojęzycznym? Na naszym spotkaniu pokażemy, jakie branże czekają na specjalistów z niemieckim. Zapraszamy serdecznie!

Link do spotkania (Clickmeeting)

godz. 15.00-16.00 Uznawanie kwalifikacji zawodowych w Niemczech

Na czym polega uznawanie kwalifikacji? Kto musi a kto może uznać swój zawód? Jak to wygląda w praktyce i jakie z tego wynikają korzyści na niemieckim rynku pracy? Na te pytania odpowiemy z ramienia poradni ProRecognition.

Link do spotkania (Clickmeeting)

•  29.09.2022 Dzień z Goethe Institut Warschau

godz. 15.00-16.00 Egzaminy i certyfikaty Goethe-Institut i korzyści z ich posiadania

Znajomość języka obcego potwierdzona certyfikatem daje na pewno satysfakcję z uzyskania międzynarodowego dyplomu i zwiększa możliwości na rynku pracy.  Przedstawimy Państwu ofertę egzaminów oraz korzyści płynące z posiadania certyfikatu Goethe-Institut. Bliżej omówiony zostanie egzamin Goethe-Zertifikat B2 oraz Goethe-Test Pro – coraz częściej stosowany instrument do ocenienia poziomu językowego pracowników lub osób ubiegających się o pracę w danej firmie.

Link do spotkania (Zoom)
(Meeting-ID: 819 3674 6774)