Strona: Nowi studenci programu Erasmus+ / Dział Współpracy Międzynarodowej

2019-02-22
, red.  Monika Stanisz
fot. B. Motyka

W zbliżającym się semestrze studia podejmie 18 nowych studentów z Portugalii, Turcji i Gruzji, którzy zostali przyjęci na Wydziały: Budowy Maszyn i Lotnictwa, Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury, Elektrotechniki i Informatyki oraz Zarządzania. Nasz dział wspólnie z ESN Politechnika Rzeszowska przygotował Welcome Days, które pozwolą studentom zapoznać się z naszą uczelnią oraz miastem. Studentów powitał prorektor ds. współpracy międzynarodowej, prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, życząc nowoprzybyłym gościom wielu studenckich sukcesów oraz wielu miłych chwil w naszym mieście. Prezentacja przygotowana przez Panią Monikę Stanisz przybliżyła studentom naszą uczelnię, sukcesy studenckich kół naukowych oraz odpowiadała na nurtujące studentów pytania związane z organizacją studiów, czy też spotkaniami z koordynatorami wydziałowymi. Studenci w ramach wolnego czasu mogą uczestniczyć w kursie języka i kultury polskiej, językach obcych oferowanych przez Studium Języków Obcych, czy też aktywnie spędzać czas na zajęciach w Centrum Fizjoterapii i Sportu. W kolejnych dniach zaplanowano zwiedzanie miasta oraz wydarzenia integracyjne.

Łączenie ze studentami pierwszego semestru przedłużającymi pobyt, w semestrze letnim studia w programie Erasmus+ będzie realizować 38 studentów uczelni partnerskich z Unii Europejskiej, Turcji i Gruzji.